חייל לבנוני נהרג בחילופי אש עם צה"ל

תקרית אש בלבנון: חייל לבנוני ירה לעבר כוח צה"ל בזמן שעשה סיור בהר דב. אין נפגעים בכוחות צה"ל, אך החייל הלבנוני נהרג. הצדדים מנסים להרגיע את הרוחות ולהבין מה גרם לתקרית, בסיוע האו"ם

תקרית ירי בגבול לבנון: חייל מצבא לבנון פתח באש לעבר כוח צה"ל באזור הר דב. החיילים השיבו אש לעבר מקור הירי והרגו את היורה. אין נפגעים בכוחות צה"ל בשני הצדדים.

מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי האש נורתה לעבר החיילים בעת סיור שגרתי שנערך סמוך לגדר המערכת. חייל לבנוני החל לירות צרור לעבר הכוח - לא ברור אם מדובר באש מכוונת.

ברגע שהבחינו הלוחמים כי אש נורתה לעברם, הם השיבו ירי ופגעו בחייל הלבנוני, שעל פי דיווחים ראשוניים נהרג במקום. הצדדים מנסים כעת להרגיע את הרוחות ולבדוק מה גרם לתקרית. גורמים בישראל ולבנון בסיוע האו"ם יחלו בבדיקת נסיבות האירוע.

על פי דיווחים בתקשורת הלבנונית, החייל הלבנוני פתח באש לאחר שכוח צה"ל חצה את הקו הכחול. דיווחים אחרים גורסים כי דווקא כוח צה"ל הוא זה שפתח באש.

דובר יוניפי"ל נאראי סינג' אישר את הידיעה על הירי הבוקר, מסר שלא היו נפגעים וכן שתיפתח חקירה שתבחן את האירוע הבוקר. "אנו יכולים לאשר שבשעה שבע בבוקר היו חילופי אש בין צבא דרום לבנון לישראל", אמר סינג', "אנשי יוניפי"ל הגיעו מיד לאזור כדי למנוע הסלמה של האירועים, המצב נרגע ושקט עכשיו, אין נפגעים מהאירועים" אמר דובר יוניפי"ל.

זהו אירוע הירי הראשון שנרשם בגבול ישראל-לבנון בשנה האחרונה. באוגוסט 2010 נורה ונהרג מג"ד במילואים סא"ל דב הררי ז"ל, בן 45 מנתניה. הררי נהרג מירי צלפים בעת שפיקח על עבודות גיזום שנעשו סמוך לגדר.

תקרית גם במחנה הפליטים קלנדיה סמוך לירושלים

במהלך פעילות מעצרים שביצע צה"ל בקלנדיה לפנות בוקר, התפתחו הפרות סדר אלימות במהלכן נפצעו קל מיידוי אבנים חמישה חיילים. החיילים השיבו באש ומאוחר יותר דיווחו הפלסטינים למינהל האזרחי כי שני פלסטינים נהרגו. בצה"ל בודקים כעת את אם מותם נגרם מהירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק