17 נעצרו בחשד ללינץ' בעיסאוויה: "חשבנו שהוא מסתערב"

הותר לפרסום: המשטרה עצרה בשבועות האחרונים 17 צעירים, חלקם קטינים, מהכפר עיסאוויה במזרח י-ם החשודים שתקפו באלימות קשה את ניר נחשון, שליח שנקלע לכפר בטעות לפני כחודש. נחשון חולץ אז בנס על ידי מוכתר הכפר. בחקירתם טענו: חשבנו שהוא מסתערב

ניר נחשון לאחר התקיפה (חדשות 2)

הותר לפרסום: משטרת ירושלים עצרה בשבועות האחרונים 17 חשודים, בהם קטינים, מהכפר עיסאוויה, בחשד שהיו מעורבים בניסיון הלינץ' בשליח הישראלי ניר נחשון, שנקלע בטעות לתוך הכפר במזרח ירושלים, בחודש שעבר.

על פי החשד, הצעירים חסמו את מכוניתו, הוציאו אותו מהרכב, זרקו לעברו אבנים וברזלים, הכו אותו במקלות ובאבנים ואף ניסו להצית את רכב השליחויות בו נסע.

במהלכם חקירתם טענו החשודים כי חשבו שמדובר במסתערב - ולכן תקפו אותו. הבוקר יובאו מקצתם לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט ובתוך כמה ימים יוגשו נגד כולם כתבי אישום, בגין שורה של מעשי תקיפה וגרימת חבלות בנחשון.

נחשון נפגש עם מוכתר הכפר שהציל אותו 

יום לאחר התקיפה החמורה, נערך מפגש מרגש בין נחשון ובין מוכתר הכפר שחילץ אותו מהצעירים המשולהבים שתקפו אותו, ולמעשה הציל את חייו. לאחר ששוחרר נחשון מבית החולים הדסה עין כרם ושב לביתו שבמעלה אדומים, הגיע לבקרו המוכתר של עיסאוויה, דרוויש דרוויש. נחשון התרגש מאוד לראות את האיש שהוציא אותו מן הכפר, חיבק אותו והודה לו: "אני חב לך את חיי". 

דרוויש אמר לנחשון: "אם אנחנו לא היינו שם, מישהו אחר היה עוזר. בעיסאוויה רוב האנשים טובים, אבל המיעוט הוא שגרם למצב הזה, עקב פגיעה בתושב המקום לפני כמה ימים".

נחשון שיחזר בפני המוכתר את תחושותיו ברגעים בהם הותקף ואמר: "אני חיפשתי את האנושיות בעיניי הילדים שהתקיפו אותי - ולא מצאתי אותה. לא הבנתי מה קורה צעקתי להם - 'די, חלאס', אבל זה לא עזר. היה להם רצח בעיניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק