בפעם ה-5 השנה: פוצץ צינור הגז ממצרים לישראל

טרוריסטים פוצצו היום את הצינור המוביל גז ממצרים לישראל, בפעם השלישית תוך חודש ובפעם החמישית מתחילת השנה. השלטונות במצרים מפנים אצבע מאשימה כלפי בדואים המשתייכים לקבוצות אסלאמיות קיצוניות בצפון סיני

צינור הגז פוצץ שוב. ארכיון (AP)

זה כבר הפך להיות הרגל: טרוריסטים פוצצו היום את מסוף הגז המשרת את הצינור המוביל גז ממצרים לישראל בצפון סיני, בפעם החמישית מתחילת השנה. כך דווח בסוכנות AP. על פי הדיווח, שלטונות מצרים אישרו את דבר הפיגוע.

הפיגוע אירע במסוף הגז באל-שולק (al-Shulaq). מדובר בפיגוע השלישי החודש בלבד וכאמור החמישי מתחילת השנה, אז הופל משטרו של חוסני מובארק.

אף ארגון לא נטל על עצמו אחריות לפיגוע עד כה, אולם השלטונות במצרים מפנים אצבע מאשימה כלפי הבדואים המשתייכים לקבוצות איסלאמיות קיצוניות בצפון סיני. רק אתמול נוהלו חילופי ירי בין כוחות הביטחון המצריים לבין בדואים קיצוניים, במהלכם נהרגו חמישה בני אדם.

הפיגועים החוזרים ונשנים גרמו לשיבושים באספקת הגז ממצרים לישראל, כמו גם באספקה לירדן וסוריה. חברת החשמל הודיעה לאחרונה כי בשל השיבושים באספקת הגז והמעבר לשימוש בחומרים אחרים לייצור חשמל (בעיקר סולר), היא נזקקת לסיוע כספי מיידי מהממשלה בהיקף של 3-3.5 מיליארד שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת