אישום: תצפיתניות בגבול הצפון כיבו את מסכי התצפית והלכו לישון

4 תצפיתניות של צה"ל בגבול הצפון נעצרו בחשד כי במקום לשמור את מבטן על הגבול, עצמו עיניים והלכו לישון, כך מפרסם הבוקר העיתון ידיעות אחרונות. הפרשה התגלה על ידי מפקדי החיילות וחקירת המשטרה הצבאית הובילה למעצרן של הבנות. החיילות עומדות כעת בפני אישום חמור של סיכון ביטחון המדינה

החיילות כיבו את מכשיר התצפית. ארכיון (חדשות 2)

נרדמו בשמירה: ארבע תצפיתניות מגדוד שחף של חיל האיסוף הקרבי המשרתות בגבול ישראל לבנון עצורות מזה שלושה שבועות בחשד שבעשרות מקרים כיבו את צגי התצפית והלכו לישון, במקום לבצע את תפקידן, כך מפרסם הבוקר כתב ידיעות אחרונות יוסי יהושוע. המשמעות: סיכון חיילים בסדיר ובמילואים לאורך גבול הצפון.

הפרשה התגלתה על ידי מפקדיי החיילות כאשר תקלות שונות במכשירי התצפית העלו את חשדם כי הדבר נעוץ בתפקוד לקוי של התצפיתניות במשמרת. המפקדים עקבו אחר החיילות תוך שהם מערבים את המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח). החיילות נחקרו על ידי מצ"ח ונעצרו בתחילת החודש.

שלוש מהתצפיתניות הודו במעשים והגדירו זאת כ"רוח שטות". הן טענו כי במעשיהן לא הייתה להן כוונה לפגוע בביטחון המדינה. החיילת הנוספת הכחישה כי כיבתה את צג מכשיר התצפית ושוחררה למעצר בית.

החיילות עומדות כעת בפני כתב אישום המייחס להן עבירה של חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה. לדברי גורמים בפיקוד צפון, מדובר בפרשה חמורה שעלולה הייתה לסכן סיורים של חיילים לאורך הגבול וכן לחבל באיסוף מודיעיני של צה"ל על פעילות אנשי חיזבאללה באזור.

עוד השבוע אמורה הפרקליטות להגיש כתבי אישום בפרשה לבית הדין הצבאי של פיקוד הצפון בחיפה. בשל רגישות המקרה ייערך הדיון בעניינן של התצפיתניות בדלתיים סגורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת