פרסום ראשון: תא"ל ניצן אלון אירח בביתו את בכירי הרבנים

אחרי שהותקף והפך לסמל, אחרי שהפגינו במושב שבו הוא מתגורר, תא"ל ניצן אלון אירח ביום שישי האחרון בביתו מפגש פיוס נדיר. בכירי הרבנים בציונות הדתית הגיעו לביתו כדי לומר: "אנחנו מחזקים את ידך"

מפגש שקט וחשוב התקיים במושב ניר בנים ביום שישי בבוקר. מצד אחד רבנים בכירים בציונות הדתית ומצד שני תא"ל ניצן אלון מפקד אוגדת יהודה ושומרון, שהפך לאחרונה לאויב הימין הקיצוני. מה גרם למפגש הנדיר?

הרב חיים דרוקמן שנכח באירוע אמר: "באנו להביע את שאט נפשנו מההפגנות מול ביתו של של קצין בצה"ל שמוסר את נפשו למען ביטחון עם ישראל". הרב דרוקמן הוסיף כי "לא יעלה על הדעת שמיעוט קטן יבוא ויעשה דברים כאלה, והציבור יחשוב שזוהי עמדתו של הרוב".

הרב זאב קרוב, ראש ישיבה בקרני שומרון אמר: יש לי בת עם שישה ילדים קטנים שבעלה מג"ד בגולני בעזה ובן סמח"ט, ואני יודע איזה קורבן משפחות מוכנות להקריב כדי שהבעל יהי במשך שנים מחוץ לבית, יסכן את חייו למען ביטחון מדינת ישראל".

שעה ארוכה ישבו הרבנים עם תא"ל אלון ועם רעייתו ושוחחו באופן גלוי וחופשי. הם דיברו על הפיגוע באיתמר שהתרחש בגזרתו ועל פעיל הימין נועם פדרמן שהוביל הפגנה מול ביתו, וגם על פרסומים פנימיים בציבור הדתי, שלדברי הרבנים מוציאים את דיבתו רעה.

"אשתי וילדיי צריכים להיות מחוץ לסיפור"

תא"ל אלון העביר מסר חד משמעי לרבנים שאירח: "כואב לי שנוצר פה עיוות, יש פה מיעוט של מיעוט שמוציא לכם שם רע. במושב שלי בטוחים שכל המתנחלים כאלה. אם יש לנו חילוקי דעות, אשתי וילדי בוודאי צריכים להיות מחוץ לסיפור".

"כל מי שפוגע ברכוש של צה"ל ומדבר באלימות, בין אם מדובר באלימות מילולית כלפי חיילי צה"ל וקציניו, אין לזה שום מקום. צה"ל צריך להיות מחוץ לכל ויכוח", אמר הרב דרוקמן.

"אנחנו מעבירים את המסר הזה לתלמידים שלנו", אמרו הרבנים והדגישו: "חשוב לנו לומר לך בצורה אישית. אין לנו דרך למנוע את ההפגנה הבאה בניר בנים, אך לגבי הרושם שנוצר, אנחנו שנינו באותו צד של המתרס".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת