בגלל סלולרי בתא: ברגותי נשלח לשבועיים בבידוד

סוהרים שערכו חיפוש בתא הכלא של בכיר האסירים הפלסטינים איתרו בין חפציו טלפון נייד. הוא הועמד לדין משמעתי שבסיומו נגזר עליו עונש של שבועיים בבידוד. רק אתמול קרא ברגותי לפלסטינים לערוך בספטמבר "צעדות מיליונים" - לרגל ההצבעה על מדינה פלסטינית באו"ם

יום אחרי שקרא לפלסטינים לצאת ל"תהלוכת מיליון" בספטמבר לקראת ההצבעה על הכרה חד-צדדית במדינתם באו"ם, הוחלט הערב להעביר את בכיר האסירים הפלסטינים, מרוואן ברגותי, לתנאי בידוד.

ברגותי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח ומי שעמד בראש התנזים בתקופת האינתיפאדה השנייה, מרצה בכלא הדרים עונש של כמה מאסרי עולם. בשב"ס אמרו כי הוא ישהה בבידוד למשך שבועיים - אחרי שבתאו אותר טלפון נייד.

הטלפון בתאו של ברגותי התגלה בחיפוש שערכו שם הסוהרים. בעקבות זאת, הוא הועמד לדין משמעתי שבמסגרתו נגזר עליו העונש. מהשב"ס נמסר בתגובה כי "במסגרת מבצעי חיפוש יזומים מתוך נחישות למיגור הברחות ושימוש בטלפונים ע"י אסירים ביטחוניים, נערך אמש חיפוש בתאו של האסיר מרואן ברגותי במהלכו נתפס ברשותו מכשיר סלולרי. בעקבות האירוע הוענש האסיר והועבר לבידוד".

בקריאתו מאתמול, קרא בכיר פתח לערוך צעדות ענק בשבוע שבו צפויה הרשות הפלסטינית לפנות לאו"ם בבקשה לאשר את הקמתה של מדינה פלסטינית בחודש ספטמבר.

"אני קורא לקיים 'תהלוכת מיליון' במולדת ומחוצה לה במהלך שבוע ההצבעה על חברותה של פלסטין באו"ם בספטמבר הקרוב", אמר ברגותי בהודעה מיוחדת שפרסם מתא הכלא בו הוא מוחזק בישראל. "הניצחון במערכה בספטמבר הקרוב, אותה אנו רואים כנקודת ציון חשובה במאבק עמנו, דורש את קיומה של התהלוכה העממית הגדולה ביותר במולדת, במדינות ערב, במדינות אסלאמיות ובבירות העולם", קרא ברגותי.

"הדבר מצריך את התגייסותם של כל הפלגים בעם שלנו למערכה הזאת", המשיך ברגותי. "זוהי לא רק מערכה של אבו מאזן, אש"ף, הרשות הפלסטינית או הפלגים - כי אם מערכה של כל אזרח ואזרחית, של כל הפלסטינים והערבים ברחבי העולם". בנוסף, קרא ברגותי: "על העם הפלסטיני במולדת הפלסטינית ובמדינות ערב לתמוך באבו מאזן ובהנהגה הפלסטינית בהחלטתם לפנות לאו"ם בבקשה להשיג את חברותה של המדינה הפלסטינית ובירתה ירושלים המזרחית בכל גבולות 67'".

ברגותי עצמו נחשב לדמות הפלסטינית הבולטת היושבת בבתי הכלא בישראל. מי שהיה מפקד ה"תנזים" ויד ימינו של יו"ר הרשות לשעבר יאסר ערפאת, נתפס כאחד המנהיגים העתידיים הפוטנציאליים של הרשות הפלסטינית לאחר שישוחרר. השפעתו על הרחוב הפלסטיני רבה, ועל פי דיווחים בכלי תקשורת ערבים, ניצב ברגותי ברשימת האסירים שמבקש חמאס לשחרר במסגרת עסקת שליט, וזאת למרות השתייכותו הפוליטית לפת"ח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת