צפו: קצין מצמיד נשק טעון לראשו של אזרח פלסטיני

העיירה בית-אומר, תחילת יוני. ראמי אבו מאריה, תושב העירייה, טוען כי ניסה למנוע את מעצרו של בן דודו ג'יהאד בחשד ליידוי אבנים - ואז כיוון לראשו קצין צה"ל נשק דרוך, מול המצלמות. "הוא אמר שהוא מכיר אותי ויעניש אותי על מה שעשיתי", סיפר. בצה"ל חוקרים את האירוע

מוחמד עיאד עווד, תושב העיירה בית-אומר, תיעד במצלמת הווידאו שלו אירוע מטריד, בלשון המעטה, שאירע בעיירה הסמוכה לחברון בתחילת חודש יוני. בתיעוד, שנשלח לארגון "בצלם" והועלה ליוטיוב, נראה קצין צה"ל כשהוא מצמיד את נשקו האישי לראשו של ראמי אבו מאריה, בן 29.

לדברי אבו מאריה, לתחנת הדלק בכניסה לבית-אומר "הגיע רכב צבאי שנכנס לתחנה וממנו ירדו ארבעה חיילים כשהם עצבניים". הוא סיפר כי הם "התחילו לצעוק על בן דודי ג'יהאד, דיברו איתו בעברית והאשימו אותו בזריקת אבנים. ג'יהאד הכחיש שיידה אבנים ואמר שהוא עובד בתחנת הדלק. החיילים ניסו לעצור אותו ולהכניס אותו לג'יפ".

הוא הוסיף כי "מספר אנשים ניסו להתערב והתפתח ויכוח". במהלך הוויכוח הסוער, כך נטען, ראמי התערב פעם נוספת והתקרב לג'יהאד ואז הקצין כיוון אל ראשו את הנשק ודרך אותו. "תוך כדי כך איים עליי הקצין בעברית ואמר כי הוא מכיר אותי וכי עוד יראה לי ויעניש אותי על מה שעשיתי. תוך כדי כך, שמתי לב כי מוחמד עיאד עווד, מתנדב בבצלם, צילם את מה שקרה", תיאר.

לדברי ראמי, בן דודו ג'יהאד עודנו עצור. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "על פניו נראה כי מדובר באירוע חמור. האירוע הובא לידיעת המפקדים ובמקביל הוחלט על פתיחת חקירת מצ"ח בנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת