ברגותי: לצאת ל"תהלוכת מיליון" לקראת ההצבעה באו"ם

בכיר האסירים הפלסטינים היושבים בבתי הכלא בישראל, מרוואן ברגותי, מנסה להתסיס את הרחוב הפלסטיני לקראת ההצבעה על הקמתה של מדינה פלסטינית באו"ם בחודש ספטמבר. "זו לא רק מערכה של אבו מאזן, הפלסטינים בכל רחבי העולם צריכים לצאת לתהלוכת מיליון בשבוע ההצבעה באו"ם", קרא ברגותי. "כולם צריכים להתגייס למאמץ"

מרוואן ברגותי. "לצאת בתהלוכת מיליון" (חדשות 2)

בדרך לפרובוקציה נוספת? בכיר האסירים הפלסטינים היושבים בבתי הכלא בישראל מרוואן ברגותי, קורא היום למליוני פלסטינים בשטחי הרשות הפלסטינית ובמדינות ערב לקיים תהלוכות ענק בשבוע בו צפויה הרשות הפלסטינית לפנות לאו"ם בבקשה לאשר את הקמתה של מדינה פלסטינית בחודש ספטמבר.

"אני קורא לקיים 'תהלוכת מיליון' במולדת ומחוצה לה במהלך שבוע ההצבעה על חברותה של פלסטין באו"ם בספטמבר הקרוב", אמר ברגותי בהודעה מיוחדת שפרסם מתא הכלא בו הוא מוחזק בישראל. "הניצחון במערכה בספטמבר הקרוב, אותה אנו רואים כנקודת ציון חשובה במאבק עמנו, דורש את קיומה של התהלוכה העממית הגדולה ביותר במולדת, במדינות ערב, במדינות אסלאמיות ובבירות העולם", קרא ברגותי.

"הדבר מצריך את התגייסותם של כל הפלגים בעם שלנו למערכה הזאת", המשיך ברגותי. "זוהי לא רק מערכה של אבו מאזן, אש"ף, הרשות הפלסטינית או הפלגים - כי אם מערכה של כל אזרח ואזרחית, של כל הפלסטינים והערבים ברחבי העולם". בנוסף, קרא ברגותי: "על העם הפלסטיני במולדת הפלסטינית ובמדינות ערב לתמוך באבו מאזן ובהנהגה הפלסטינית בהחלטתם לפנות לאו"ם בבקשה להשיג את חברותה של המדינה הפלסטינית ובירתה ירושלים המזרחית בכל גבולות 67'".

המנהיג העתידי של הרשות הפלסטינית

ברגותי עצמו נחשב לדמות הפלסטינית הבולטת היושבת בבתי הכלא בישראל. מי שהיה מפקד ה"תנזים" ויד ימינו של יו"ר הרשות לשעבר יאסר ערפאת, נתפס כאחד המנהיגים העתידיים הפוטנציאליים של הרשות הפלסטינית לאחר שישוחרר. השפעתו על הרחוב הפלסטיני רבה, ועל פי דיווחים בכלי תקשורת ערבים, ניצב ברגותי ברשימת האסירים שמבקש חמאס לשחרר במסגרת עסקת שליט, וזאת למרות השתייכותו הפוליטית לפת"ח.

בשבוע שעבר הודיעה הליגה הערבית כי בכוונתה לפנות לאו"ם מטעם הרשות הפלסטינית על מנת לבקש לאשר את הקמתה של מדינה פלסטינית. במסמך שגובש בכינוס הליגה הערבית בדוחא שבקטאר, כתבו נציגי מדינות ערב: "החלטנו לפנות לאו"ם ולבקש הכרה מלאה במדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת