שר הביטחון: "ההסכם עם אירן - טעות היסטורית"

בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 הזהיר שר הביטחון משה יעלון מהסכם המסגרת בין אירן למעצמות וכינה אותו "הסכם רע מאוד". "ברור שיש פה איום על מדינת ישראל", אמר, "במקום לחסום את אירן – סוללים לה את הדרך. היא קיבלה לגיטימציה לכל ההפרות שלה"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מתח הערב (שני) ביקורת חריפה על הסכם המסגרת בין אירן לבין המעצמות. בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 הזהיר יעלון: "אנחנו רואים בהסכם טעות היסטורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היחסים בינינו לבין ארצות הברית חשובים כמובן והיחסים הביטחוניים מצוינים", אמר, "אבל בנושא הזה, שהוא נושא קיומי עבורנו, יש מחלוקת עמוקה". יעלון הדגיש כי גם המחויבות האמריקנית לביטחון ישראל לא מפיגה את החשש בישראל: "זה לא שאנחנו לא מאמינים לבית הלבן. אנחנו לא מאמינים לאירנים".

"ארצות הברית יצאה למשא ומתן כשדובר על 0 צנטריפוגות ולאט לאט המספר עלה עד שהגענו ל-6,100", אמר יעלון. "רק לפני שנה אובמה אמר שהמתקן בפורדו ייסגר והנה הוא בפנים. יש פה הסכם רע מאוד וברור שיש פה איום על מדינת ישראל. במקום לחסום את אירן - סוללים לה את הדרך".

"אירן קיבלה לגיטימציה לכל ההפרות שלה", הוסיף יעלון. "הסרת הסנקציות המהירה תוביל לחיזוק הכלכלה האירנית והכסף הזה יושקע שוב בטרור". לדבריו, על ישראל להשקיע את החודשים הקרובים עד חתימת הסכם קבע כדי לנסות לשכנע את מקבלי ההחלטות בעולם להקשיח את תנאי ההסכם. "חובתנו וחובתו של ראש הממשלה להציף את העניין".