פעילי ספינת המשט הצרפתי: נגיע לעזה מחר אחה"צ

צוות האונייה "דיגניטה אל-קראמה" הצרפתית, שהפליגה אמש מיוון, הודיע היום כי בניגוד להצהרתו כי יפליג למצרים – בכוונתו להגיע בכל זאת לעזה. "נגיע מחר אחר הצהריים", הבטיח אחד מ-17 הפעילים על הספינה. "אנחנו נחושים להשיג את מטרתנו – והיא להגיע לעזה". צוות מיוחד של רשת אל-ג'זירה נמצא על סיפון הספינה

הספינה הצרפתית כן מתכוונת להגיע לעזה: בניגוד להודעתם, מתכוונים 17 הפעילים הפרו-פלסטיניים שהפליגו אמש על גבי ספינת "דיגניטה אל-קראמה" לנסות ולשבור את המצור מעל רצועת עזה ולא להגיע לנמל אלכסנדריה, כך הודיעו היום הפעילים. "נגיע בתוך 24 שעות לרצועה", אמר אחד מהם, מקסים גימבארטו, שנמצא על סיפון הספינה.

"אנחנו נחושים להמשיך ולהשיג את מטרתנו - והיא להגיע לעזה", אמר גימבארטו. "נגיע ביום שלישי אחר הצהריים. אנו נעים לאט במים, כדי לשמור על הדלק". בהודעה מטעם אנשי המשט נאמר: "העובדה שהספינה נמצאת בים מהווה מפלה לממשלת ישראל, השואפת להמשיך את המצור הבלתי חוקי והנפשע על עזה".

רשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" שלחה צוות צילום מיוחד, שמלווה את הספינה בדרכה לעבר הרצועה. כתב התחנה, עיאש דראג'י, העביר היום דיווח מיוחד מסיפון הספינה - לאחר שזו הפליגה מיוון. בדיווח התחנה שודרו דבריהם של מספר פעילים על הספינה.

צה"ל: עוקבים אחר הדיווחים

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר אתמול גורם צבאי כי "בצה"ל עוקבים אחרי הדיווחים של המפליגים באוניה. הם הצהירו לפני שלטונות יוון כי הם מתכוונים להגיע לאלכסנדריה. אנו לא ניתן להם לסטות מהנתיב ולהפר את הסגר הימי על רצועת עזה, שהוטל ונאכף לפי כל כללי החוק הבינלאומי בנושא".

על גוף הספינה הוצב שלט שעליו נכתב: "למען עזה". אורכה של האוניה כ-19 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת