הירי נמשך: פצצת מרגמה התפוצצה בעוטף עזה

חוסר השקט בדרום נמשך גם היום, עם פצצת מרגמה שנותרה מעזה והתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. אתמול נורו לשטח ישראל חמש רקטות, צה"ל תקף במהלך הלילה ברצות עזה

הסלמה בדרום. ארכיון (חדשות 2)

לאחר תקיפת צה"ל אמש ברצועת עזה, נורתה הבוקר פצצת מרגמה והתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מה שהחל בימים האחרונים כזליגה איטית של ירי פצצות מרגמה ורקטות קסאם מתחיל להסתמן כהסלמה בדרום. אחרי שקולות הפיצוץ של חמש רקטות החרידו אתמול את אזור מערב הנגב והיישובים הסמוכים לגבולה הצפוני של הרצועה, דיווחו אמש פלסטינים כי חיל האוויר פתח במתקפה נרחבת בעזה. לפי אותם מקורות, ישנם נפגעים בכמה מוקדים.

הדיווחים הפלסטיניים מצביעים על כך שהירי מהאוויר כוון לעבר כמה מטרות בשכונת זייתון שבמזרח העיר עזה וכן במחנה הפליטים נוסייראת שבמרכז הרצועה, סמוך להריסות ההתנחלות המפונה נצרים. דובר צה"ל אישר במהלך הלילה כי הותקפו מספר מטרות ברצועת עזה.

יוסף, תושב שכונת רימאל שבעזה, סיפר אמש לחדשות 2 באינטרנט: "אני שומע פיצוצים גדולים בעזה. הלכתי לקנות חלב לילדים ואני רואה אנשים מאזינים לרדיו בגלל התקיפות ורוצים לדעת מה יש. בלילה אי אפשר לראות את המטוסים, אבל שומעים את ההפצצות נמשכות כל הזמן. זה נשמע כאילו צה"ל ממשיך לתקוף. עכשיו יש חופשה אז אין בית ספר ואנחנו נשארים צמודים לדיווחים על מה שקורה".

קובי הרוש, רכז הביטחון של שדרות, סיפר אתמול כי לנוכח המשך הירי, "בימים האחרונים יש תחושה של דז'ה-וו. בשבועיים החולפים יש מגמה של עלייה בירי. זה עדיין לא הגיע לשדרות, אבל שומעים את אזעקת 'צבע אדום' בכל היישובים שסביבנו. לא נעים לחשוב שנחזור שוב לתקופות שאנו מעדיפים לשכוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת