הסלמה בדרום: "חיל האוויר תקף ברצועה"

אחרי מטח של רקטות ופצצות מרגמה, סיפר הלילה פלסטיני המתגורר בעיר עזה על קולות נפץ עזים שהחרידו את הסביבה כולה. לפי דיווחים מהרצועה, פגע צה"ל בכמה מוקדים - בין היתר במחנה הפליטים נוסיראת ובשכונת זייתון בעיר עזה. בדובר צה"ל מאשרים שאכן בוצעה תקיפה ומגדירים אותה כמוצלחת

מה שהחל בימים האחרונים כזליגה איטית של ירי פצצות מרגמה ורקטות קסאם מסתמן הלילה כהסלמה חריפה בדרום. אחרי שקולות הפיצוץ של חמש רקטות החרידו במהלך היום את אזור מערב הנגב והיישובים הסמוכים לגבולה הצפוני של הרצועה, דיווחו פלסטינים כי חיל האוויר פתח במתקפה נרחבת בעזה. לפי אותם מקורות, ישנם נפגעים בכמה מוקדים.

הדיווחים הפלסטיניים מצביעים על כך שהירי מהאוויר כוון לעבר כמה מטרות בשכונת זייתון שבמזרח העיר עזה וכן במחנה הפליטים נוסייראת שבמרכז הרצועה, סמוך להריסות ההתנחלות המפונה נצרים. דובר צה"ל אישר במהלך הלילה כי הותקפו מספר מטרות ברצועת עזה.

יוסף, תושב שכונת רימאל שבעזה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אני שומע פיצוצים גדולים בעזה. הלכתי לקנות חלב לילדים ואני רואה אנשים מאזינים לרדיו בגלל התקיפות ורוצים לדעת מה יש. בלילה אי אפשר לראות את המטוסים, אבל שומעים את ההפצצות נמשכות כל הזמן. זה נשמע כאילו צה"ל ממשיך לתקוף. עכשיו יש חופשה אז אין בית ספר ואנחנו נשארים צמודים לדיווחים על מה שקורה".

קובי הרוש, רכז הביטחון של שדרות, סיפר אחר הצהריים כי לנוכח המשך הירי, "בימים האחרונים יש תחושה של דז'ה-וו. בשבועיים החולפים יש מגמה של עלייה בירי. זה עדיין לא הגיע לשדרות, אבל שומעים את אזעקת 'צבע אדום' בכל היישובים שסביבנו. לא נעים לחשוב שנחזור שוב לתקופות שאנו מעדיפים לשכוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת