חודש הירי לדרום: ארבע רקטות נורו מהרצועה

זליגת הקסאמים נמשכת, ורק בשעות אחר הצהריים התפוצצו במערב הנגב ומצפון לרצועה רקטות שלא גרמו לנפגעים או לנזק. בערב התפוצצו שתי רקטות נוספות, שוב ללא נפגעים או נזק. התושבים חוששים מפני חזרה לשגרת המלחמה: "יש תחושה של דז'ה-וו"

השקט של התקופה האחרונה בדרום הארץ הולך ומתמוסס. בשעות אחר הצהריים התפוצצו בשטח ישראל שתי רקטות קסאם ובערב התפוצצו שתיים נוספות. כל הנפילות אירעו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. אחת הרקטות התפוצצה מדרום לאשקלון והשנייה במערב הנגב.זמן קצר אחרי השיגור נשמעה באזורי הנפילות אזעקת "צבע האדום". הערב נורתה רקטה נוספת לעבר שער הנגב ועוד אחת שנחתה סמוך לגדר המערכת. גם במקרים אלו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

"בשעות האחרונות נורו שתי רקטות לעבר יישוב אחד במועצה האזורית שער הנגב. לפני כן ירו לאזור מצפון לרצועה. חבלנים הגיעו למקום וטיפלו בנפלים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קובי הרוש, רכז הביטחון בשדרות, אחרי הירי אחר הצהריים. "בימים האחרונים יש תחושה של דז'ה-וו. בשבועיים החולפים יש מגמה של עלייה בירי. זה עדיין לא הגיע לשדרות, אבל שומעים את אזעקת 'צבע אדום' בכל היישובים שסביבנו. לא נעים לחשוב שנחזור שוב לתקופות שאנו מעדיפים לשכוח".

לפני כן, נורתה הבוקר רקטה נוספת לעבר מערב הנגב, גם כן מבלי שגרמה לנפגעים או לנזק. שעות קודם לכן, במהלך הלילה, תקף חיל האוויר כמה יעדים ברצועה - בתגובה על שיגור ארבע רקטות ביומיים שקדמו לכך.

בחמאס הדגישו: שליט לא יועבר אל מחוץ לעזה

על רקע הדברים ובמקביל לשימוש בנשק, ממשיכים בחמאס לפעול נגד ישראל גם בלוחמה פסיכולוגית. בארגון שללו את הדיווחים שלפיהם יועבר החייל החטוף גלעד שליט לידי גורמים מצריים בקהיר טרם העסקה לשחרורו - והדגישו כי הוא לא יצא מגבולות הרצועה.

"אנחנו מתנגדים לחלוטין לרעיון הזה", אומר סגן יו"ר הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, בריאיון לביטאון הארגון. "שליט לא יועבר לבירה המצרית קהיר, כפי שמדווח בכלי התקשורת העבריים. הישארותו של שליט בעזה קשורה בהישארותם של האסירים הפלסטיניים בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי", אמר אבו מרזוק.

"הישארותו של שליט בעזה אינה מהווה מכשול בפני הצלחת עסקת השבויים", ציין אבו מרזוק. "המכשול היחיד לביצוע העסקה הוא הסחבת של ממשלת נתניהו בהיענותה לתנאי ההתנגדות הפלסטינית בשחרור האסירים ששמם מופיע במסגרת העסקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת