חמאס: לא נעביר את שליט לידי מצרים

סגן יו"ר הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, מתייחס לטענות בישראל, לפיהן העברתו של החייל החטוף לקהיר תקדם את העסקה לשחרורו. "אנחנו מתנגדים לרעיון הזה. שליט לא יועבר מרצועת עזה", הוא אומר. "הישארותו של שליט בעזה אינה מהווה מכשול בפני העסקה"

חמאס ממשיך בלוחמה הפסיכולוגית מול ישראל: בארגון מתייחסים לטענות בישראל, לפיהן העברתו של החייל החטוף גלעד שליט לידי גורמים מצריים בקהיר תקדם את העסקה לשחרורו - ומדגישים: שליט יישאר ברצועת עזה.

"אנחנו מתנגדים לחלוטין לרעיון הזה", אומר סגן יו"ר הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, בריאיון לביטאון הארגון, היוצא בעזה. "שליט לא יועבר לבירה המצרית קהיר, כפי שמדווח בכלי התקשורת העבריים. הישארותו של שליט בעזה קשורה בהישארותם של האסירים הפלסטיניים בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי", אמר אבו מרזוק.

צוות חדש יבדוק המודיעין על שליט

"הישארותו של שליט בעזה אינה מהווה מכשול בפני הצלחת עסקת השבויים", ציין אבו מרזוק. "המכשול היחיד לביצוע העסקה הוא הסחבת של ממשלת נתניהו בהיענותה לתנאי ההתנגדות הפלסטינית בשחרור האסירים ששמם מופיע במסגרת העסקה".

אתמול הודיע הרמטכ"ל כי החליט בימים האחרונים למנות צוות חשיבה חדש שיבדוק את התנהלות ואיסוף המודיעין בעניין שליט. בראש הצוות יעמוד אל"מ (במיל') ליאור לוטן, ומטרתו היא לשים דגש גדול יותר על הטיפול בנושא - במיוחד בתחומי בחינת המודיעין בסוגיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת