הצעיר שנורה בשכם: פעיל חמאס

בחמאס פרסמו הבוקר הודעת תנחומים למשפחתו של איבראהים סרחאן, בן ה-22 שנהרג מאש צה"ל לפנות בוקר בשכם. לפי הארגון, "כוחות מיוחדים ציוניים הצליחו לעצור את סרחאן לאחר שנפצע, החזיקו אותו באחד מהבתים במחנה הפליטים ועיכבו את העברתו לאמבולנס פלסטיני"

החמאס הודיע הבוקר כי הצעיר בן ה-22 שנהרג מאש צה"ל בשכם הוא פעיל הארגון בגדה המערבית. בהודעה רשמית באתר החמאס, נכתב: "החלל הגיבור איבראהים סרחאן, בן 22, הוא אחד מפעילי הארגון במחנה הפליטים אל-פארעה".

בחמאס פרסמו הודעת תנחומים למשפחתו, בה נכתב "החלל נהרג מאש הכוחות המיוחדים הציוניים במהלך צעידתו לתפילה לפנות בוקר במחנה הפליטים". לגרסת החמאס, "כוחות מיוחדים ציוניים הצליחו לעצור את סרחאן לאחר שנפצע, החזיקו אותו באחד מהבתים במחנה הפליטים ועיכבו את העברתו לאמבולנס פלסטיני".

"סרחאן הוא אחד מפעילי הארגון בפקולטה האסלאמית באוניברסיטת א-נג'אח, ונעצר בעבר וזומן לחקירה על ידי כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית", נכתב עוד בהודעת החמאס. הארגון קרא להמוני תומכיו בגדה המערבית ליטול חלק בהלווייתו של הפעיל שנהרג.

צה"ל: "הצעיר נמלט"

מצה"ל נמסר כי הבוקר נערך מבצע למעצר דרושים לחקירה, במהלכו נעצרו שבעה פלסטינים, כאשר לפתע הושלך מטען לעבר כוח הצבא השתתף בפעולה. כאשר הבחין הכוח בצעיר נמלט מאחד המסגדים במקום, החל לעברו נוהל מעצר חשוד, כשבסופו הוא נורה בפלג גופו התחתון, כשסירב להזדהות.

לדברי בני משפחתו של סרחאן, סירבו בצה"ל לאפשר לאמבולנס לפנותו לקבלת טיפול, עד שמת לבסוף מאיבוד דם. עם זאת, בצה"ל טוענים כי הצעיר פונה לקבלת טיפול רפואי על ידי גורמי הרפואה המקומיים. גורם רפואי שבדק את הצעיר טען כי הוא נורה פעמיים וכי הגיע ללא רוח חיים לבית החולים. 

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", סרחאן היה סטודנט להנדסה בשכם. לפי סוכנות הידיעות הפלסטינית, פרצו בעקבות האירוע עימותים בין כוחות צה"ל לבין פלסטינים. "הוא בסך הכל הלך להתפלל, וזה הכל", אמר דודו של סרחאן לכתב סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת