שכם: בן 22 נהרג מאש צה"ל

מלחמת גרסאות: צעיר בן 22 נורה הבוקר מאש חיילי צה"ל בשכם, במהלך מבצע מעצר מבוקשים. משפחתו טוענת כי הוא היה בדרך לתפילה וצה"ל מנע מאמבולנס לפנותו, בעוד בצבא טוענים כי אש נפתחה לעבר הכוח, שהשיב ירי

צעיר פלסטיני בן 22 נורה הבוקר למוות במבצע מעצרים בשכם, כאשר היה בדרכו להתפלל במסגד.

מצה"ל נמסר כי הבוקר נערך מבצע למעצר דרושים לחקירה, במהלכו נעצרו שבעה פלסטינים, כאשר לפתע הושלך מטען לעבר כוח הצבא השתתף בפעולה. כאשר הבחין הכוח בצעיר נמלט מאחד המסגדים במקום, החל לעברו נוהל מעצר חשוד, כשבסופו הוא נורה בפלג גופו התחתון, כשסירב להזדהות.

לדברי בני משפחתו של הצעיר, סירבו בצה"ל לאפשר לאמבולנס לפנותו לקבלת טיפול, עד שמת לבסוף מאיבוד דם. עם זאת, בצה"ל טוענים כי הצעיר פונה לקבלת טיפול רפואי על ידי גורמי הרפואה המקומיים. גורם רפואי שבדק את הצעיר טען כי הוא נורה פעמיים וכי הגיע ללא רוח חיים לבית החולים. 

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", הצעיר הוא איברהים סירחאן, תושב מחנה הפליטים אל-פאריעה, שבצפון שכם. סירחאן היה סטודנט להנדסה בשכם. לפי סוכנות הידיעות הפלסטינית, פרצו בעקבות האירוע עימותים בין כוחות צה"ל לבין פלסטינים. "הוא בסך הכל הלך להתפלל, וזה הכל", אמר דודו של סרחאן לכתב סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת