גדי אייזנקוט: "יש לנו תמונת מודיעין משופרת על חיזבאללה"

כמעט חמש שנים לאחר שנכנס לתפקידו כאלוף פיקוד הצפון, מסיים היום אלוף גדי אייזנקוט את תפקידו ויוצא בפעם האחרונה ממפקדת הפיקוד בצפת. חמש שנים לאחר מלחמת לבנון השנייה, טוען האלוף שהיו צריכים לנהוג בהגינות עם הקצינים הבכירים שהודחו, ומזהיר את חיזבאללה: "תמונת המודיעין שלנו עליהם השתפרה"

גדי אייזנקוט, מסיים את תפקידו כאלוף הפיק (חדשות 2)

אחרי חמש שנים בהן עמד בראש פיקוד הצפון, מסיים היום אלוף גדי אייזנקוט את תפקידו. לרגל סיום תפקידו, העיתון "ידיעות אחרונות" מביא היום ריאיון עם האלוף ומי שהיה צריך להחזיר את השקט לצפון לאחר מלחמת לבנון השנייה.

במהלך הריאיון, התייחס אייזנקוט למגוון סוגיות, בהן כוחו של חיזבאללה, והדחת הקצינים שבאה בעקבות מלחמת לבנון השנייה. "אנחנו במצב הרבה יותר טוב מול חיזבאללה", אמר האלוף. "למרות שהם הכפילו את היכולת הרקטית שלהם - אצלנו חל שיפור בהיקף המטרות, ביכולת האש וגם ביכולת התמרון", ציין אייזנקוט, שמזהיר את חיזבאללה וטוען כי "תמונת המודיעין שלנו על הארגון השתפרה".

"חיזבאללה מרגיש שהקרקע נשמטת לו מתחת לרגליים", תוקף אייזנקוט את ארגון הטרור הלבנוני, "נסראללה, שהסתובב בלבנון ברוב פאר והדר - יושב היום בבונקר כאחרון המבוקשים ומדבר לאנשיו דרך מסכי פלזמה".

"איבדנו פרופורציה בביקורת על הקצינים"

בעקבות הליקויים במלחמת לבנון השנייה, סיימו שלושה קצינים בכירים את תפקידם: תא"ל גל הירש, מפקד אוגדת הגליל, מפקד הפיקוד אלוף אודי אדם וכמובן הרמטכ"ל רא"ל דן חלוץ. על שלושתם הגן איייזנקוט. "גל היה מקצועי מאוד וביצע את המשימה, אודי היה קצין ג'נטלמן וחלוץ היה 'ווינר אמיתי'".

לדבריו של אייזנקוט, נכון היה לאפשר לקצינים לעשות תיקון בזמן לחימה. "לא הייתי רוצה להיות בצבא שמעלים בו על המוקד קצינים ששוגים. אנחנו צריכים להעלות על המוקד קצינים רשלנים. אני חושב שאיבדנו פרופורציה", הדגיש אלוף הפיקוד היוצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת