שר הביטחון: "50 טון חומר נפץ יפלו על ישראל ביום לחימה ממוצע"

במהלך דיון בוועדת חוץ וביטחון התייחס שר הביטחון אהוד ברק למאמץ המשמעותי של צבאות ערב להביא לשחיקה ביכולתו של צה"ל. בנוסף ציין ברק כי מנגד מסוגלת ישראל לירות 1,500 טונות של חומר נפץ בצורה מאוד מדויקת במקרה של מתקפה

"ביכולתנו לירות 1,500 טון חומר נפץ". ברק (חדשות 2)

"ביום לחימה ממוצע צפויים ליפול על ישראל כ-50 טון חומר נפץ בפיזור סטטיסטי", כך הזהיר היום שר הביטחון אהוד ברק במהלך דיון בוועדת חוץ וביטחון.

ברק הוסיף כי ישראל ערוכה גם היא למתקפה: "ביכולתנו לירות מנגד 1,500 טון בצורה מאוד מדויקת". עוד ציין שר הביטחון כי "ישנו מאמץ משמעותי של צבאות ערב להביא לשחיקה ביכולתו של צה"ל באמצעות שיפור יכולות הנ"מ".

"במידה שישראל תסיים את תכנית ההצטיידות בכל שכבות המיירטים, בהשקעה מוערכת של 7 מיליארד שקלים ובפריסה כלכלית של 20 שנה, הדבר יוכל להביא לשינוי מהותי לחיוב במאזן האסטרטגי של ישראל באזור", הסביר ברק והוסיף: "אך לצורך כך נדרשת עליה בתקציב הביטחון".

"ההיערכות למטס לא היתה מוגזמת"

שר הביטחון התייחס גם להיערכות המוגברת לקראת מטס המחאה בסוף השבוע האחרון ואמר: "המטס נכשל לאור הפקת הלקחים מאירועים הקודמים. לדעתי, היערכות המשטרה לקראת המטס לא היתה מוגזמת".

על ההכרזה הצפויה על מדינה פלסטינית בספטמבר אמר: "עדיף בחודשים הקרובים לפתוח במשא ומתן עם הפלסטינים, אך אם הדבר יתברר כבלתי אפשרי נשאף לכל הפחות לקבל את תמיכתן של המדינות המשמעותיות בהצבעה באו"ם".

"הפלסטינים מבקשים להציג את בקשתם באו"ם כדי להתקבל כמדינה משקיפה", אמר ברק. "הם פועלים להשיג מסה קריטית של מדינות שיתמכו במדינה פלסטינית בגבולות 1967 אך אני בספק אם יצליחו להגיע למסה זו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת