בעקבות ירי הרקטות: צה"ל תקף בעזה

השקט היחסי בגזרת הדרום הולך ומופר. שלוש רקטות קסאם נורו אמש לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון, ובצה"ל לא איחרו להגיב. בשעות הלילה תקף כלי טייס של חיל האוויר מנהרת טרור ברצועה. זוהתה פגיעה במטרה, ולא דווח על נפגעים בצד הפלסטיני. בצה"ל הדגישו: "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות"

כלי טיס של חיל האוויר תקף במהלך הלילה מנהרת טרור בצפון רצועת עזה. התקיפה נעשתה בתגובה לירי ארבע הרקטות אמש על יישובי הדרום. לא נמסר על נפגעים בצד הפלסטיני, אך נזק כבד נגרם למפעל בטון.

אמש נורו שלוש רקטות קסאם לעבר שטחי ישראל. שתיים מהרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון, והשלישית נפלה בשטחי רצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל האוויר תקף במהלך הלילה מנהרת טרור בצפון רצועת עזה. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. מטוסינו שבו בשלום לבסיסם. התקיפה מהווה תגובה לירי הרקטות לעבר ישראל במהלך סוף השבוע. צה"ל לא יסבול את המשך הימצאותם של תושבי עוטף עזה תחת אש, וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל". בצה"ל הדגישו כי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

בשבוע שעבר: שני פלסטינים נהרגו מאש צה"ל

לא מדובר בפעם הראשונה השבוע שחלה התחממות באזור הדרום. ביום שלישי האחרון, דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" על שני הרוגים ועל כמה פצועים בדרגות שונות מאש חיל האוויר, במתקפה שאירעה במרכז רצועת עזה.

ב"מען" אמרו כי מטרת התקיפה הייתה חוליית חמושים שזוהתה במרכז-מזרח הרצועה, סמוך לגדר המערכת עם ישראל. עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא" כי שני ההרוגים הם מוחמד אבו ג'אזר וחמדאן אבו מועמר, צעירים בשנות ה-20 לחייהם. חלק מהדיווחים מלמדים על כך שהשניים השתייכו לזרוע של אל-קאעידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת