מעצרו של אילן גרפל הוארך ב-15 יום

אילן גרפל, הצעיר היהודי-אמריקני שנעצר במצרים בחשד לריגול לטובת ישראל, יישאר במעצר ל-15 יום נוספים - כך הודיעה היום התביעה הכללית במצרים. השבוע דחו המצרים בקשה אמריקנית מפורשת לשחרר את גרפל, בטענה ש"אינם יכולים להתערב בשיקולים משפטיים"

למרות המאמצים הדיפלומטיים והשמועות על השחרור הקרוב, אילן גרפל - הצעיר היהודי-אמריקני שנעצר במצרים בחשד לריגול - נשאר במעצר.

התביעה הכללית במצרים הודיעה היום כי החליטה להאריך את מעצרו של גרפל, מי שזכה לכינוי "סוכן המוסד", ב-15 ימים נוספים. זו הפעם השנייה שמעצרו של גרפל מוארך – והוא עצור שם כבר כחודש.

העיתון המצרי "אל-אהראם" דיווח בתחילת השבוע כי המועצה הצבאית העליונה במצרים דחתה בקשה אמריקנית לשחרורו של גרפל. על פי הדיווח, הרמטכ"ל המצרי סמי ענאן טען בפני האמריקאים כי אין באפשרותו להתערב בשיקולים משפטיים.

על פי מקורות אמריקנים בכירים, הרמטכ"ל האמריקני מייקל מאלן התקשר לראש הצבא המצרי סאמי ענאן וביקש ממנו לפעול לשחרורו של גרפל. הצעד שבו נקט מאלן הינו בעל חשיבות גדולה שכן באמצעות המכתב מעבירה ארה"ב מסר חד משמעי למצרים לפיו אי שחרורו של גרפל עלול להעיב בצורה משמעותית על יחסי המדינות. למרות זאת, ענאן השיב בתגובה כי "הוא אינו יכול להתערב בעניין משפטי זה".

בעבר הבהירו האמריקנים כי מבחינתם מדובר באזרח אמריקני לכל דבר ולא באזרח ישראלי. בשל החשיבות הגדולה שמעניק הממשל בוושינגטון לשחרורו, ננקט צעד חסר תקדים זה של פנייתם למצרים. בוושינגטון התפרשה תשובתו המאכזבת של ענאן כהתחמקות המעידה על העובדה ש"החלטות בעניין זה יתקבלו בדרג גבוה המונע מאינטרסים בלתי ענייניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת