צפו: פעילי המטס צועקים בנמל התעופה בפריז "ישראל רוצחת!"

50 פעילים פרו-פלסטינים מצרפת, שביקשו הבוקר לטוס לישראל, נתקלו בסירוב הרשויות בנמל התעופה שארל דה-גול בפריז. הם הפגינו ועוררו מהומה באולם הנוסעים. השר אהרונוביץ' הורה להעלות הכוננות: "לא לוקח סיכון". צפו בתיעוד מפריז

בנתב"ג נמשכת הכוננות הגבוהה של כוחות המשטרה, לאפשרות שעשרות פעילים פרו-פלסטינים יגיעו לנמל התעופה על מנת לעורר פרובוקציה ומהומות. בחיתוך מצב שקיימו הבוקר דוברי המשטרה לעיתונאים בנתב"ג נמסר כי חברות תעופה זרות מנעו עד כה את הגעתם של כ-200 פעילים פרו פלסטינים לטיסות לישראל. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס בשעות הצהריים להיערכות המשטרה בנתב"ג בהמשך היום. "אנחנו יודעים מי נמצא על הטיסות שאמורות להיכנס, מאות אנשים כבר מעוכבים באירופה על פי בקשתנו. הכל יכול להיות, אני לא לוקח שום סיכון", אמר השר.

בינתיים, נראה כי הרשויות במדינות אירופה הן שסופגות את קריאות הזעם של הפעילים המבקשים להגיע לישראל. ברשת ב' מדווח היום כי 50 פעילים פרו פלסטינים התמקמו במסוף חברת "לופטהאנזה" בנמל התעופה "שארל דה גול" בפריז, ומסרבים לפנותו לאחר שהתברר להם כי לא יוכלו להגיע לישראל. חברת התעופה הגרמנית סירבה לאפשר להם לעלות לטיסה לישראל דרך פרנקפורט, משום ששמותיהם הופיעו ב"רשימה שחורה" שהעבירה ישראל. אחד הפעילים הפלסטינים העלה לרשת קטע מהמהומה שעוררו הפעילים בנמל התעופה, במהלכה קראו: "ישראל רוצחת, 'אייר פראנס' גם כן!".

"שארל דה-גול במצור"

משתתפים אחרים במטס היו אמורים לעלות על טיסת "אל איטליה" דרך רומא לנמל התעופה בן גוריון. "נמל התעופה שארל דה-גול תחת כיבוש ישראלי. אנחנו אנשי שלום ואין לנו כל עניין לגרום לאי סדר בשדה התעופה בן גוריון", הצהירה אוליביה זמור, מנהיגת ארגון "אירו-פלסטין" בפריז.

משתתף אחר במטס, מוסטפה חואמד, אמר היום כי המפגינים יישארו במקום כל עוד חברת "לופטהאנזה" תסרב לתת להם מסמך כתוב המאשר כי סירבו לתת להם לעלות לטיסה. 50 הפעילים השמיעו קריאות "שארל דה-גול במצור, לופטאנזה משתפי פעולה". גם בג'נבה לא הורשו 30 פעילים - 10 שוויצים והשאר צרפתים, לעלות לטיסת "איזי ג'ט" לישראל, וקיבלו אישור בכתב על הסירוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת