פעיל במטס: "פלסטין היא בית כלא והם לא יכולים לקבל אורחים"

"כל מה שאני מבקש זה שנעבור חיפוש ואת כל תהליכי הביטחון הבינלאומיים הרגילים ואז ניקח אוטובוס או מונית מנתב"ג לירושלים ומשם לבית לחם". כך אומר היום פעיל השלום הסקוטי מייקל ניל-נייפר, שעושה כעת את דרכו לנתב"ג. "אם לא יתנו לנו לעבור, אני מאמין שאהיה אורח של משטרת ישראל"

רגע לפני שהוא יוצא את ביתו שבאדינבורו, סקוטלנד, לכיוון נמל התעופה הית'רו בלונדון, שוחח פעיל השלום מייקל ניל-נייפר שלוקח חלק ב"מטס המחאה" עם ערוץ החדשות.

"אנחנו לא מבקשים שום דבר פוליטי, אנחנו פשוט מבקשים רשות לעבור דרך נמל התעופה בן גוריון ולבקר חברים בבית לחם", אמר ניל-נייפר וקבל על האפלייה בין דתיים נוצרים שנוסעים לבית לחם לבין פעילי שלום שנוסעים לשם.

עם זאת אמר ניל-נייפר, "אני רוצה להגיע לבית לחם במסלול האיטי. כמו רוב האנשים, נעבור דרך המחסומים, נעבור את החיפושים הנורמלים, אין שום בעיה ביטחונית משום סוג. אנחנו מבקשים מהרשויות בישראל לא לשלוח מסר לעולם לפיו, למרות שפלסטין היא בית כלא, הם לא יכולים לקבל אורחים".

"שהאביב הערבי יגיע לפלסטין"

"כל מה שאני מבקש זה שנעבור חיפוש ואת כל תהליכי הביטחון הבינלאומיים הרגילים ואז ניקח אוטובוס או מונית מנתב"ג לירושלים ומשם לבית לחם", הוסיף. "הכוונה שלנו ידידותית, רודפת שלום. אגב, הישראלים נעים בחופשיות כאן בבריטניה ואנחנו פשוט רוצים יחס שווה".

ניל-נייפר מודע לעובדה שייתכן כי ייעצר. "אם לא יתנו לנו לעבור, אני מאמין שאהיה אורח של משטרת ישראל. זו לא התכנית שלי, אבל אם זה חייב להתרחש כדי להראות מה הרשויות בישראל עושות לפלסטינים, אז זה מחיר צנוע מאוד".

בריאיון הוא השווה את מצבם של הפלסטינים למצב עמי המזרח התיכון המתעוררים כעת ב"אביב הערבי". "אנחנו מקווים שהאביב הערבי יגיע גם לפלסטין, אנחנו רוצים לראות שיטפון של דמוקרטיה וחופש בכל האזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת