יוון עצרה את הספינה הצרפתית

"דיגניטה אל-קראמה", הספינה היחידה שהצליחה לצאת למשט לעזה, עוכבה על ידי משמר החופים היווני וייתכן כי לא יתאפשר לה מעבר חופשי מחוץ ליוון, כך מדווחים גורמים בצרפת. הרשויות ביוון לקחו משמונת הפעילים שעל הספינה הצרפתית את מסמכיהם וייתכן שלא יאפשרו להם מעבר חופשי לכיוון עזה

עזרה יוונית: דיווחים בצרפת מספרים כי הספינה הצרפתית "דיגניטה אל-קראמה", הספינה היחידה שהצליחה לצאת מיוון לכיוון עזה במסגרת משט המחאה, נעצרה על ידי משמר החופים היווני אתמול. על הספינה, שמונה פעילים צרפתים, שרצו להגיע לעזה. בנוסף, על הספינה נמצא עיתונאי מהעיתון "דיגניטי", שכתב ההתרחשויות.

הספינה יצאה לדרכה שלשום מנמל ביוון ועצרה אתמול בנמל כרתים, על מנת לחדש את מלאי הדלק של הספינה. אולם, באמצע ההכנות, לפתע הגיעה ספינה של משמר החופים היווני ועלתה על היאכטה. על פי הדיווחים, היוונים עברו על מסמכיהם של כל השוהים על הספינה ולקחו את המסמכים לצורך יצירת העתקים.

לאחר מכן, התבקשה היאכטה לעבור ולעגון בנמל אחר, אליו לוותה על ידי משמר החופים. על פי הדיווח, את המסמכים של השוהים על הספינה אמורות הרשויות בצרפת להחזיר היום בבוקר והפעילים מקווים להמשיך בדרכם לעזה. עם זאת, בהתאם לניסיון העבר, ייתכן והיאכטה כלל לא תורשה להמשיך בדרכה לעזה.

שלשום: הספינה מצליחה להערים על משמר החופים היווני

שלשום דווח כי הספינה הצרפתית הצליחה להערים על משמר החוף היווני ולצאת בדרכה לעזה. שעות ספורות לאחר הדיווח, נחשף תיעוד שמאמת את הדברים.

בתיעוד, ששודר בטלוויזיה הצרפתית, ניתן לראות כיצד מערימים אנשי הספינה הצרפתית על משמר החופים היווני ונמלטים אל מחוץ למים הטריטוריאלים של יוון. לאחר שהספינה עזבה את המים הטריטוריאלים של יוון, לא ניתן לעצור אותה ולהחזירה אל החוף. אולם, הספינה יצאה לדרך ללא דלק, לכן הייתה צריכה לשוב על עקבותיה ולמלא דלק בנמל כריתים, שם עוכבה על ידי הרשויות היווניות.

על פי הדיווח, שמונה פעילים נמצאים על סיפון הספינה, הנושאת את השלט "למען עזה", ואשר אורכה כ-19 מטרים. מדובר בספינה הראשונה שהצליחה לצאת לכיוון הרצועה. גם יום לפני ניסתה הספינה לצאת, אך נבלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת