נתניהו, אהרונוביץ' ודנינו ידונו בהיערכות המשטרה לקראת המטס

בישראל נערכים במלוא הרצינות להגעת מטס המחאה ביום שישי. רה"מ, השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה ייפגשו הבוקר בנתב"ג לדון בהיערכות המשטרה לקראת המטס. מארגני היוזמה טענו אתמול: מדובר בתכנית מגירה שלא תצא השבוע לפועל

בישראל ממשיכים להיערך לקראת מטס המחאה המתוכנן ליום שישי בנתב"ג. ראש הממשלה, השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה ייפגשו הבוקר לדיון חירום לקראת המטס.

השלושה ייפגשו בעוד זמן קצר בנתב"ג כדי לדון בהיערכות המשטרה לבלימת המטס. למרות ההיערכות המוגברת והאזהרות שהעבירה ישראל למדינות באירופה, בישראל מעריכים כי לא צפויים אירועים חריגים.

אמש טענו מארגני המטס כי אין בכוונתם להפר את הסדר

נציג בארגון "שחרור פלסטין" שעומד מאחורי מטס המחאה שצפוי לישראל ביום שישי, הבהיר אמש כי אין בכוונתם להגיע לנתב"ג ולבצע פרובוקציה. לטענת הנציג מדובר בתכנית מגירה, שבינתיים כלל אינה יוצאת לפועל.

פול לארודי, אחד ממתכנני המטס וחבר בארגון "שחרור פלסטין", אומר לחדשות 2 באינטרנט כי אין בכוונת הפעילים לבצע אקטים שונים של מחאה לאחר נחיתת פעילים בתחומי ישראל, ועדיין לא ברור אם התכנית שצברה תאוצה ברשת תצא לפועל בתקופה הקרובה. לדברי לארודי, ביום שישי הקרוב מתוכננת יוזמה שקטה יותר במסגרתה אמורים להגיע פעילים ממדינות שונות לביקור בבית לחם, לאחר שהוזמנו על ידי הפלסטינים. מטרת הביקור היא לצפות לטענתם במצב הקשה בו חיים תושבי הגדה.

הפעילים מתכוונים להגיע ביום שישי לשטח ישראל, להציג דרכון, ולנסוע באופן שקט וללא כל הפרעות למספר ערים ברחבי הגדה המערבית. לטענת לארודי, אין למבקרים כל כוונה לעשות פעולה יוצאת דופן בנמל תעופה בן גוריון.

מתקן מיוחד לקליטת מתפרעים

למרות זאת, בשל החשש מהתפרעות של פעילים פרו-פלסטינים בנתב"ג ביום שישי, הוכן מבעוד מועד מתקן מיוחד במתחם נמל התעופה שנועד לקלוט את מקצת המשתתפים בפרובוקציה. מבירור שנערך אתמול קיימת הערכה כי חלק מאותם פעילים זרים כבר הקדימו את בואם ונמצאים בישראל, טרם תגיע המסה העיקרית של חבריהם - ביום שישי הקרוב.

מארגני היוזמה הודיעו בעבר בסרטון וידאו: "אנחנו נתנגד לגירוש, כי זה בעצם מה שהם ירצו לעשות", . הם ירצו לגרש אותנו, לשלוח אותנו בחזרה למדינות שלנו. הם לא רוצים שנהיה שם ושנמשוך את תשומת הלב של התקשורת. הם ירצו שנסתלק".

המארגנים קראו לאנשיהם להיות מוכנים להיעצר, ואפילו לבלות עד שבועיים של מעצר בישראל. הטיפול בכל נושא המטס הופקד בידיהם של השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ושל המשטרה. אמש זימן אהרונוביץ' דיון ראשון להערכת מצב. כרגע, ההערכה היא שכ-500 פעילים ינסו להגיע לישראל בעיקר ממדינות מרכז אירופה: גרמניה, בריטניה וצרפת.

ייתכן, כאמור, שהראשונים מביניהם כבר הגיעו היום לישראל, ואחרים יגיעו מחר או מחרתיים. למרות זאת, מתוכננת המסה העיקרית ליום שישי אז גם אמורה המחאה להגיע לשיאה בנמל התעופה בן גוריון - בדמות התפרעויות והפרות סדר.

"אנחנו נקיים עבודה מסודרת כדי לעצור את כל החוליגנים שעושים את דרכם ארצה כדי להפר את החוק והסדר", אמר אתמול אהרונוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת