צפו: הספינה הצרפתית הערימה על שלטונות יוון ויצאה לעזה

הטלוויזיה בצרפת שידרה בשעות אחר הצהריים תיעוד מ"בריחת" הספינה הצרפתית מידי משמר החופים היווני. בתיעוד ניתן לראות כיצד פעילי הספינה נמלטים במהירות מהחוף ויוצאים מהמים הטריטוריאלים של יוון. כעת, לא ניתן למנוע את המשך שיוטם לעזה. טרם דווח היכן נמצאת הספינה בשעה זו

שעות ספורות לאחר הדיווח על ספינה צרפתית שתכננה להשתתף במשט לכיוון רצועת עזה והצליחה לעזוב את נמל יוון ולצאת מהמים הטריטוריאליים של המדינה, נחשף תיעוד שמאמת את הדברים.

בתיעוד, ששודר בטלוויזיה הצרפתית, ניתן לראות כיצד מערימים אנשי הספינה הצרפתית על משמר החופים היווני ונמלטים אל מחוץ למים הטריטוריאלים של יוון. כעת, לאחר שהספינה עזבה את המים הטריטוריאלים של יוון, לא ניתן לעצור אותה ולהחזירה אל החוף. טרם נודע מיקומה המדויק של הספינה.

על פי הדיווח, שמונה פעילים נמצאים על סיפון הספינה "הכבוד", הנושאת את השלט "למען עזה", ואשר אורכה כ-19 מטרים. מדובר בספינה הראשונה שמצליחה לצאת לכיוון הרצועה. גם אתמול ניסתה הספינה לצאת, אך נבלמה.

אתמול עצרו כוחות הביטחון היוונים את הספינה הקנדית "תחריר" שהפליגה בשעות אחר הצהריים מנמל אגיוס ניקולאוס במדינה, זמן קצר לאחר שיצאה. לפני ניסיון ההפלגה הכושל לעזה, אמרו הפעילים על הסיפון כי הם דוחים את ההצעה היוונית להעביר את ציוד הסיוע לעזה דרך נמל אשדוד וטענו כי מדובר במשט שמטרתו לשבור את המצור על הרצועה ולא להעביר סיוע.

בריאיון לסוכנות "רויטרס" אמרו פעילים שהיו ב"תחריר" כי על הסיפון היו כ-50 פעילים, רובם מקנדה, והם הוחזרו לחוף.

"תעוזת התקווה" נעצרה לפני שיצאה

בליל שבת השתלטו כוחות הקומנדו היווני על הספינה האמריקנית "תעוזת התקווה". כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו תמונות מרגעי ההשתלטות על הספינה. בתמונות נראים הכוחות החמושים על סיפון הספינה - ברגעי ההתקרבות לספינה עם הדגל האמריקני, וכן בדקות שלאחר ההשתלטות עליה.

אחת מנוסעות הספינה האמריקנית תיארה את רגעי ההשתלטות, "נורא פחדנו. אלו היו לוחמי קומנדו שפניהם היו מכוסות", צוטטה בכלי תקשורת פלסטיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת