אירן: הצוללות שבו בשלום מהים האדום

כלי תקשורת באירן מדווחים כי צוללות חיל הים של אירן שפעלו בים סוף שבו אתמול בשלום לחופי אירן. בניגוד לדיווחים לפני כחודש, באירן טוענים היום: מטרת פעילות הצוללות - "להגן על ספינות משא ומיכליות דלק מפני התקפות מתמשכות של ספינות פיראטים"

"המשימה הושלמה": אירן הודיעה כי משימת צי הצוללות שלה במי הים האדום ובמפרץ הפרסי הסתיימה, וכי הצוללות שנטלו בה חלק שבו בשלום לחופי המדינה.

בכלי התקשורת באירן מדווח כי הצוללות שבו אמש "בתום השלמתה של משימה ארוכה בת חודשיים במפרץ עדן ובים האדום". על פי הדיווחים באירן, מטרת פעילותן של הצוללות באזור הייתה "להגן על ספינות משא ומיכליות דלק מפני התקפות מתמשכות של ספינות פיראטים".

בתחילת החודש שעבר דווח לראשונה על הצוללות האירנית בים האדום. לטענת השלטונות בטהרן, מדובר בפריסה הראשונה של צוללות חיל הים האירני באזור מרוחק כל כך מגבולות המדינה.

"יצאו למשימות ארוכות טווח"

ואולם, הדבר מנוגד להצהרות האירניות לפני כחודש לפיהן מטרת הפעילות של הצוללות הייתה "לאסוף מודיעין על ספינות קרב של מדינות אחרות". גורם ביטחוני אירני שסירב לחשוף את שמו אמר בראשית חודש יוני כי "הצוללות נשלחו למשימות ארוכות טווח ועברו במפרץ עדן ב-14 במאי".  

בחודש מרס השנה עברו שתי ספינות קרב בתעלת סואץ - בדרכן לנמל לטקיה שבסוריה, שם הן עגנו במשך מספר ימים. זמן קצר לאחר מכן, דווח באירן כי הספינות התעלמו בהפגנתיות מפניית צה"ל שנעשתה אליהן באמצעות רשתות הקשר.

מפקד חיל הים האירני צוטט אז בכלי התקשורת האירניים: "אמרנו להם שזה לא העסק שלהם. הספינות המשיכו בדרכן למרות שהיישות הציונית איימה על הספינות מספר פעמים וניסתה לתאר את מעשיהן כמהלך מסוכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת