הפגנה מול שגרירות יוון: "הטרור הוא מצור, תנו למשט לעבור"

מול שגרירות יוון בתל אביב התקבצו הערב עשרות פעילי שמאל, כדי למחות על ההחלטה היוונית למנוע את יציאת הספינות העוגנות שם לכיוון עזה. מולם נאספו מפגינים מהצד השני, שכינו אותם "אנרכיסטים". כך זה נראה

מול שגרירות יוון בתל אביב הפגינו הערב עשרות פעילי שמאל, נגד ההחלטה היוונית למנוע את יציאת ספינות המשט שעוגנות בנמלי יוון, לכיוון רצועת עזה. הפעילים מחו גם נגד מעצרו של קפטן הספינה האמריקנית ביוון.

"המצור הוא טרור, תנו למשט לעבור", קראו המפגינים ונשאו שלטים באנגלית: "shame on you".

מול המפגינים משמאל התכנסו במקום מפגינים מימין, שנשאו דגלי ישראל וכינו את המפגינים למען המשט "אנרכיסטים" ו"משתמטים".

כוחות משטרה שהיו במקום נאלצו להתערב בהפגנה, כשהרוחות בין הצדדים התלהטו והחל עימות פיזי.

פעילים: "ייתכן שעידן המשט נגמר"

ההחלטה היוונית למנוע מספינות המשט לעזה, אשר עוגנות בנמלי המדינה, מלצאת לדרכן, גרמה לחלק מהמארגנים של פעולת המחאה לשקול מחדש את צעדיהם. הפעילים האמריקנים, לעומתם, ממשיכים בדבקותם במטרה - לנסות ולהגיע לרצועת עזה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה מוקדם יותר כי לדברי פעילים, הם חשים כי מטרתם הושגה בכך שהם הביאו תשומת לב תקשורתית למצור הישראלי על עזה. חלק מהמארגנים אמרו ל"מען" כי המשט השנה הוא כנראה האחרון מסוגו.

"המשט לעזה הוא טקטיקה", אמר אחד מהם. "אולי זה כבר לא משפיע". כשנשאלו על תכניותיה של הספינה האמריקנית במשט, שנמצאת ביוון, אמרו מארגניה: "כרגע זה לא ברור".

הפעילים ממשיכים לישון על סיפון הספינה העוגנת, כדי להביע את "מסר הסולידריות", לדבריהם. "אנו מתמקדים בהבאת תשומת הלב הציבורית למצור", אמרו. ספינה אחרת, קנדית, בשם "התחריר", מעוכבת גם היא ביוון. ב"מען" מדווח כי לרבים מאנשי הספינה יש טיסות בחזרה לארה"ב ב-6 ביולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת