צפו: הקומנדו היווני על ספינת המשט לעזה

כוחות חיל הים היווני השתלטו אמש על הספינה האמריקנית "תעוזת התקווה", זמן קצר לאחר שהפליגה לכיוון עזה. פעילי המשט צילמו את הרגעים שלפני ואחרי ההשתלטות של הכוחות היווניים על הספינה. "נורא פחדנו", העידה אחת מהם. כך זה נראה

הספינה האמריקנית "תעוזת התקווה", החלה אתמול בהפלגה לכיוון רצועת עזה, אך כעבור כחצי שעה נעצרה על ידי כוחות חיל הים היווני - והושבה בחזרה לנמל. אנשי הספינה התלוננו רבות כלפי השלטונות היווניים, שמצדם שבו והדגישו הלילה כי כל ספינה שתבקש לעשות דרכה לכיוון הרצועה - תיעצר בטרם תצא את הנמל.

הלילה פרסמו כלי תקשורת פלסטיניים תמונות ראשונות מרגעי ההשתלטות על הספינה האמריקנית, על ידי הכוחות היווניים. בתמונות נראים הכוחות החמושים על סיפון הספינה - ברגעי ההתקרבות לספינה עם הדגל האמריקני, וכן בדקות שלאחר ההשתלטות עליה.

"פני לוחמי הקומנדו היו מכוסות"

אחת מנוסעות הספינה האמריקנית תיארה הלילה את רגעי ההשתלטות עליה. "נורא פחדנו. אלו היו לוחמי קומנדו שפניהם היו מכוסות", צוטטה בכלי תקשורת פלסטיניים.

על סיפון הספינה היו 36 פעילים פרו-פלסטיניים, ובהם גם הישראלי יונתן שפירא, שהדגיש הלילה כי למרות מעצר הספינה - הפעילים נחושים להגיע לרצועת עזה בכל מחיר. לדברי מארגני המשט, המועד החדש ליציאתו צפוי להיות ביום שלישי הקרוב, אך נראה כי נמשכים הקשיים המלווים את ההתארגנות.

חמאס ליוון: "עצירת המשט - פשע ציוני" 

בחמאס זועמים על עצירתה של הספינה האמריקנית. "זהו מעשה לא אנושי ומנוגד לחוקים הבינלאומיים", טענו הלילה בארגון העזתי. אחד מדוברי הארגון, איסמאעיל רדוואן, תקף את ההתנהלות היוונית וקרא לאפשר את יציאת הספינה באופן מיידי. "אני קורא לאיחוד האירופי ולארגונים ההומניטריים להפעיל לחץ מירבי על ממשלת יוון, ולהפסיק את מניעתה מ'משט החירות 2' להפליג לעזה", אמר רדוואן בכלי התקשורת של החמאס.

"האיסור שהטילה יוון על יציאת המשט מהווה כניעה למדיניות הציונית ונטילת חלק במזימת המצור על הרצועה", המשיך בכיר חמאס. "אנו מגנים זאת בחריפות. מדובר במעשה פירטים ובפשע ציוני, המפר את החוקים הבינלאומיים - ושנועד להגן על האויב הציוני". לדבריו, על יוון לרדוף את אנשי המוסד ש"חיבלו בכמה מן הספינות שתכננו לצאת במשט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת