חמאס ליוון: "עצירת המשט - פשע ציוני"

זעם בארגון בעזה על פעילות חיל הים היווני למניעת יציאת הספינה האמריקנית לחופי הרצועה, אמש. דובר הארגון תקף את יוון וקרא לשחרור מיידי של הספינה מנמל אתונה: "זהו מעשה פירטי, הפרתם החוק הבינ"ל"

זעם בחמאס בעקבות עצירתה של הספינה האמריקנית שיצאה אתמול בשעות אחר הצהריים מנמל אתונה לכיוון רצועת עזה - ונעצרה כעבור זמן קצר על ידי כוחות חיל הים היווני. "זהו מעשה לא אנושי ומנוגד לחוקים הבינלאומיים", טענו הלילה בארגון העזתי.

אחד מדוברי הארגון, איסמאעיל רדוואן, תקף את ההתנהלות היוונית וקרא לאפשר את יציאת הספינה באופן מיידי. "אני קורא לאיחוד האירופי ולארגונים ההומניטריים להפעיל לחץ מירבי על ממשלת יוון, ולהפסיק את מניעתה מ'משט החירות 2' להפליג לעזה", אמר רדוואן בכלי התקשורת של החמאס.

"רדפו את אנשי המוסד שחיבלו בספינות"

"האיסור שהטילה יוון על יציאת המשט מהווה כניעה למדיניות הציונית ונטילת חלק במזימת המצור על הרצועה", המשיך בכיר חמאס. "אנו מגנים זאת בחריפות. מדובר במעשה פירטים ובפשע ציוני, המפר את החוקים הבינלאומיים - ושנועד להגן על האויב הציוני". לדבריו, על יוון לרדוף את אנשי המוסד ש"חיבלו בכמה מן הספינות שתכננו לצאת במשט".

אתמול נעצרה הספינה האמריקנית "תעוזת התקווה" על ידי כוחות חיל הים היווני, כחצי שעה לאחר שהפליגה ללא אישור מנמל אתונה. לדברי הפעילים על הספינה, שלוש ספינות של חיל הים היווני הקיפו אותה וחיילי קומנדו חמושים עלו על הספינה והורו לה לשוב לנמל. בעקבות המעצר, אמרו מארגני המשט כי מועד יציאתו המתוכנן הוא יום שלישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת