חמאס: עצרנו סוכן בכיר של ישראל ברצועת עזה

כלי תקשורת ברצועה מדווחים כי כוחות הביטחון של חמאס הצליחו לעצור סוכן בכיר של ישראל, שפעל בשורותיה במשך כעשור והיה אחראי להפעלתם של משת"פים אחרים. בין היתר, נטען כי בידי חמאס תיעוד של האיש עוסק בחלוקת כספים מישראל סמוך למחסום ארז

תשתית ריגול רחבה של ישראל? ארכיון (דו"צ)

למרות רצף התקלות המסתוריות בספינות והמהמורות הרציניות שבדרך, ממשיכים מארגני המשט לעזה להתכונן במרץ להפלגה. במקביל, מדווחים הערב כלי תקשורת פלסטינים כי כוחות הביטחון של חמאס עצרו ברצועה "משתף פעולה בכיר", כהגדרתם, עם ישראל - שהיה אחראי על העברת הכספים ממנה לסייענים אחרים שלה באזור.

בחמאס אמרו כי החשוד פועל בשירות ישראל כמעט 10 שנים. "המודיעין הישראלי אמר לו להיות 'שר האוצר' שלהם בעזה ולהפיץ לסוכנים אחרים את הכספים באזורים שוממים, שבהם לא ניתן היה להבחין בפעילותו".

לפי הדיווחים, הפקיד החשוד את מלוא הסכום שהעבירה לו ישראל בחשבון הבנק הפרטי שלו ומשם פיזר את הכסף בין הסוכנים השונים. בין היתר, הם ציינו כי מחקירתו עלה כי מבין משתפי הפעולה שעמם עמד בקשר, היו כאלה שזכו ל"תוספות" ו"בונוסים" בזכות פועלם והמידע שהעבירו לכוחות הביטחון.

כלי התקשורת ברצועה דיווחו כי בחקירתו, אמר החשוד כי "גורמים רשמיים הורו לי לערוך עבורם דוחות מפורטים על פעילות חמאס קציני הביטחון שלה ואנשי המודיעין של הארגון". עוד נטען שם כי האיש טען להגנתו שתחילה היה סבור כי מדובר "רק בשיתוף פעולה ביטחוני נורמלי", אבל אחרי זמן מה הבין שעליו להפסיק לשתף פעולה עם ישראל.

השתלטות חמאס עוררה דאגה

עוד אמר החשוד כי התבקש לדווח "על תנועת הנכנסים והיוצאים מהרצועה ועל הבעיות שהתגלעו בין פתח לחמאס. הכל היה במסמכים מפורטים לפי הדרישה, וכך עשיתי".

העימות בין פתח לחמאס ב-2007 שהביא להשתלטות הארגון האחרון על הרצועה אילץ את האיש לשנות את תנאי עבודתו. לפי חמאס, הוא הודה כי "אחרי האירועים נאלצתי להיות בעיקר בבית".

בארגון טענו כי בידיהם תיעוד של החשוד עורך את פעילותו, לכאורה בשירות ישראל, בין היתר בכמה פגישות שערך במסגרת התפקיד שהוטל עליו באזור מחסום ארז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת