מרהיב: המטס החגיגי בתום מסדר הכנפיים

רגע לאחר השלכת הכובעים המסורתית שנתנה את האות לסיום "מסדר הכנפיים" היום בבסיס חצרים של חיל האוויר, המריאו עשרות כלי טיס - מטוסי קרב, מסוקים וגם לוחמי שלדג ו-669 - למטס מרשים שכלל תרגילים אווירובטיים מרהיבים ותצוגות תכלית של כיבוי אש וחילוץ פצועים. צפו במטס החגיגי שסיים את קורס הטיס

טקס "מסדר כנפיים" החגיגי נערך היום בבסיס חיל האוויר בחצרים, במהלכו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס הטריים, זאת בסופן של 3 שנות הכשרה מפרכות לקראת לתפקיד. הטקס נערך במעמד הנשיא שמעון פרס, ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גנץ, מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן ובנוכחות משפחות הבוגרים, חברים ואנשי חיל האוויר.

רגע לאחר מסורת השלכת הכובעים לאוויר, יצא לדרך המטס החגיגי שסיים את הטקס. במטס השתתפו עשרות כלי טיס של חיל האוויר, ובהם בין היתר: מטוסי קרב שביצעו תרגילים אווירובטיים מרהיבים ודימו תקיפת יעדים; מסוקי קרב ותובלה מסוגים שונים; מטוסי טייסת כיבוי האש החדשה; לוחמי "שלדג" שהציגו השתלטות על יעד; וגם לוחמי יחידת החילוץ 669 שביצעו תצוגת תכלית של השתלשלות ממסוק שחג באוויר וחילוץ "פצוע".

במטס: ההרקולס שהשתתף במבצע אנטבה

בין מטוסי ה"קרנף" (הרקולס) שטסו בשמי חצרים היום היה גם ה"קרנף" המקורי שחילץ את החטופים במבצע אנטבה. עוד מראה יוצא דופן היה "תידלוק אווירי משולש" - שלושה מטוסי F-15 שתודלקו על ידי מטוס ה"ראם".

בוגרי קורס הטיס הטריים, היום (דובר צה"ל)

הרמטכ"ל גנץ אמר לטייסים הטריים כי "היום מצטרף קולכם לקולו הרועם של צה"ל שאנו משיבים למבקשי רעתנו: אל תבחנו את כוחו של צה"ל. עוצמתנו היא עוצמתו של עם חזק ואיתן רוח - איננו ששים אלי קרב אך אנו נחושים ומוכנים לפגוע בכל מי שמבקש לקום עלינו. כל זמן שיש יישובים בישראל בטווח הפגיעה של החמא"ס, החיזבאללה ואחרים, אתגרכם הראשון במעלה, הוא הצבת מענה היקפי נגד אויבינו".

"כל עוד אנו נמצאים תחת מתקפות דה-לגיטימציה של תעמולה שקרית ומשטי שנאה, נמשיך לעמוד זקופים, חמושים באמת, מוכנים בעוצמה כנגד כל ניסיון לפגוע במדינת ישראל", לדבריו של רב-אלוף גנץ.

מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן, אמר בטקס: "המזרח התיכון רוגש, מסביבנו תנועת יבשות ממש. בתוך אי היציבות, מודגש עוד יותר הצורך בשמירה על מדינת ישראל, כאי של יציבות. עוצמה צבאית היא משענת הכרחית בוודאי בעת הזו, ולחיל האוויר משקל מרכזי בעוצמה זו בכל תרחיש- כן ככוח מרתיע, הן ככוח מחץ מכריע והן כזרוע אסטרטגית. גמישותו וכושר הסתגלותו הגבוהים- חיוניים במיוחד בתקופה זו של אי וודאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת