הצצה נדירה לאימון מסוקי "בלקהוק"

טייסת "ציפורי המדבר", אחת משתי טייסות ה"בלקהוק" של חיל האוויר, ביצעה השבוע תרגיל מיוחד של הנחתה וחילוץ כוחות משטח אויב, תוך כדי טיסה בגובה נמוך והתחמקות מחוליות טרור על הקרקע. צוות חדשות 2 באינטרנט הצטרף לטייסים ותיעד את התרגיל מקרוב. כך זה נראה

באישון לילה, בדרום הארץ, ממשיך חיל האוויר להיערך לכל תרחיש של איום אפשרי על מדינת ישראל. לצוות הצילום של חדשות 2 באינטרנט ניתן אישור לקבל הצצה נדירה לתרגיל מיוחד של טייסת "ציפורי המדבר", אחת משתי טייסות מסוקי ה"בלקהוק" של חיל האוויר.

במהלך התרגיל, התאמנו הטייסים על הנחתה וחילוץ כוחות משטח אויב, תוך כדי טיסה בגובה נמוך - והתחמקות מחוליות טרור שמנסות לפגוע בכל דרך במסוקים.

"אנחנו פועלים בזירה רוויית אימונים, ולכן אנחנו חייבים להיות נסתרים", מספר סגן ת', טייס מסוק "בלקהוק". לדבריו, האימון נעשה גם ביום וגם בלילה, משום ש"הטייסת חייבת לתת מענה בכל תנאי מזג האוויר ובכל מצב".

מפקד טייסת ציפורי המדבר, סא"ל צ', אומר כי "הפעילות המשמעותית ביותר שהייתה בטייסת בשנה האחרונה הייתה אירוע ה'מרמרה'. הייתה שם היערכות ארוכה מאוד עם כוחות נוספים ובראיית הטייסת המבצע היה מוצלח, על אף שהוא בוצע בתנאים מאוד קשים".

אחרי שעתיים באוויר, התרגיל הסתיים בהצלחה, והטייסים שבו לבסיס כדי לתחקר את האימון - כדי להיות מוכנים לכל פעילות אפשרית עתידית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת