נתניהו: זכותנו לפעול נגד המשט

ראש הממשלה שולח הערב מסר חריף לפעילי המשט הנערכים לקראת היציאה לרצועת עזה. בנאום בטקס סיום קורס הטיס, אמר נתניהו: "יש לנו הזכות המלאה לפעול נגד הנסיונות להכשיר את הברחת הטילים והרקטות למובלעת הטרור של החמאס". רה"מ קרא לארגון העזתי: שחרר מיד את שליט

ראש הממשלה בנימין נתניהו מזהיר הערב את פעילי המשט לעזה שלא יגיעו לרצועה, ומצהיר כי לישראל יש את הזכות המלאה למנוע את הגעתם. בנאום שנשא הערב בטקס סיום קורס טיס בבסיס חצרים, הודה נתניהו למנהיגי העולם שניצבו לצדה של ישראל וגינו את מה שהוא מכנה "משט הפרובוקציה".

"לישראל יש את הזכות המלאה לפעול נגד הנסיונות להכשיר את הברחת הטילים והרקטות, ושאר כלי הנשק למובלעת הטרור של החמאס", אמר נתניהו בטקס. "החמאס הוא אויב אכזרי, הוא פוגע בזדון בערינו ובילדנו ומחזיק את גלעד שליט בשבי נפשע נגד כל האמנות הבינ"ל, נגד כל הסטנדרטים האנושיים, כבר חמש שנים. הקהילה הבינלאומית מאוחדת בדרישה לשחרר את גלעד לאלתר וקודם כל לאפשר לצלב האדום לבקר אותו".

במשט הבא: בכיר החמאס

מוקדם יותר חשפנו לראשונה כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 כי על אחת מספינות המשט המתכננות להגיע לרצועת עזה, צפוי להיות גם אמין אבו רשיד, בכיר בארגון חמאס שהיה גם על ספינת ה"מרמרה", נעצר בישראל, נחקר וגורש מהארץ.

השתתפותו של אבו רשיד, בן 44, נשמרה בסוד עד הרגע האחרון גם מצוות הספינה עצמו. כשעיתונאי שאל את אבו רשיד על תפקידו השיב: "אני המוח מאחורי המשט". הוא נחשב לאחד ממגייסי הכספים הבכירים של חמאס. על פי דיווחים בעבר, הוא הצהיר על כוונותיו להתעמת עם חיילי צה"ל ועמד בקשר הדוק עם רב המרצחים שחוסל בדובאי, מחמוד אל-מבחוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת