הרפז: "לא 'פתחתי' על אשכנזי"

החשוד בזיוף המסמך שהסעיר את מערכת הביטחון מכחיש את הדיווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות", לפיו הרפז מסר למבקר המדינה מידע רב על בכירים במערכת הביטחון. הערב הוא מאשים: מדובר במהלך מכוון ב"סגנון של עולם תחתון". המבקר: "כל מה שפורסם - ספקולציות"

שעות אחרי הדיווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות" שהחזיר לכותרות את פרשת מסמך הרפז, מבהיר בועז הרפז לחדשות 2 כי אין כל אמת בטענות לפיהן החשוד בזיוף "מסמך האסטרטגיה" מסר בשבוע שעבר למבקר המדינה מידע רב אודות בכירים במערכת הביטחון.

"מה שפורסם זה דמיון הוליוודי מפותח", אומר הרפז. "לא הזכרתי ולא נשאלתי על אנשים ספציפיים, ככלל זה על גבי אשכנזי. אין לי שום מידע שיכול להפיל מישהו. האמירה כאילו 'פתחתי' על אשכנזי זו טרמינולוגיה של עולם תחתון. ההמולה באה מאנשים בתוך המערכת שיש להם כנראה צורך לטפל בטובתם האישית".

בימים אלה חוקר המבקר מיכה לינדנשטראוס את פרשת מינוי הרמטכ"ל, שהחלה לפני כשנה. כשהיה האלוף יואב גלנט מועמד לתפקיד, נחשף מסמך ועליו לוגו של חברת יחסי הציבור "ארד תקשורת", ובו תכנית להריץ את גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. בדיעבד הסתבר כי המסמך זויף על ידי בועז הרפז, מקורב של הרמטכ"ל אשכנזי, ככל הנראה בניסיון לטרפד את מינויו של גלנט.

עד כה נחקרו כל המעורבים בפרשה למעט הרפז עצמו, שהוא העד המרכזי. לא ניתן היה לזמנו משום שהוא לא מילא משרה ציבורית הנתונה לפיקוח המבקר. עם זאת, בשבוע שעבר הגיע הרפז ללשכת המבקר פעמיים, ושוחח עימו שעות ארוכות. על פי הפרסום, מסר הרפז למבקר פרטים רבים על הפרשה, כולל מידע על גורמים שונים במערכת הביטחון.

ייתכן ואשכנזי יזומן למתן עדות נוספת

בעקבות ההתפתחות, גורמים המכירים את מהלך החקירה מעריכים כי מעורבים נוספים בפרשה יזומנו למתן עדות נוספת בפני המבקר על מנת לתת הבהרות. ייתכן שגם הרמטכ"ל הקודם גבי אשכנזי יזומן להעיד, למרות שכבר העיד פעמיים מול המבקר בפרשה.

המבקר בודק בחקירתו שני כיוונים עיקריים. הכיוון הראשון הוא היחס שבין לשכת הרמטכ"ל למשרד הביטחון. הכיוון השני, שעלול להביך מאוד בכירים במערכת הביטחון, הוא אופי קשריו העסקיים של הרפז עם יחידות המבצעים המיוחדים בצה"ל. החשד הוא שהרפז ניצל את קשריו על מנת למכור ליחידות אלה מוצרים במחירים מופקעים.

ממבקר המדינה נמסר הערב בתגובה: כל מה שפורסם, מעבר לקיומן של שתי פגישות, הוא ספקולציות וניחוש חסר ביסוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת