"ראשי החמאס הועברו לבידוד בכלא בישראל"

איברהים חאמד, שהיה מפקד הזרוע הצבאית של החמאס בגדה, ואחלאם תמימי, שהסיעה את המחבל לפיגוע ב"סבארו", הועברו שניהם לבידוד בכלא הישראלי - כך מדווחים כלי התקשורת של חמאס. השניים, אותם מסרבת ישראל לשחרר במסגרת עסקת שליט, אחראים למותם של עשרות ישראלים. שב"ס: לא מתייחסים לאסירים באופן פרטני

חאמד (משמאל) ותמימי. בבידוד (חדשות 2)

האם החלו הסנקציות על אסירי חמאס בבתי הכלא? כלי תקשורת בעזה טוענים היום כי שירות בתי הסוהר העביר לבידוד את איבראהים חאמד, מי שהיה ראש הזרוע הצבאית של החמאס בגדה המערבית, ואת אחלאם תמימי - שהורשעה בהסעתו של המחבל שביצע את הפיגוע במסעדת סבארו בשנת 2001.

חאמד, האחראי למותם של 78 ישראלים - בין השאר בפיגועים בקפה "מומנט" בירושלים, באוניברסיטה העברית, במועדון "שפילד קלאב" בראשון לציון ובטרמפיאדה בצריפין - נעצר בשנת 2006 ונידון ל-18 מאסרי עולם. הוא נמנה ברשימת האסירים אותם מסרבת ישראל לשחרר במסגרת עסקת שליט, ומרצה את עונשו בכלא איילון - אך על פי הדיווח, הוא הועבר אתמול לתא מבודד בכלא השרון. "בכלא הזה אין שום אסיר ביטחוני, הוא נמצא שם לבדו", כך דווח.

"חיפוש משפיל על תמימי"

על אחלאם תמימי נגזרו 16 מאסרי עולם, בגין הרשעתה בהסעת המחבל המתאבד שהתפוצץ במסעדת "סבארו", בו נהרגו 15 בני אדם ונפצעו 122 נוספים, וכן בתכנונם ובסיוע להוצאתם לפועל של מספר פיגועים נוספים. תמימי, שהייתה סטודנטית באוניברסיטת ביר-זית ברמאללה, גוייסה על ידי איש "גדודי עז א-דין אל-קסאם", ובכך הפכה למעשה לאישה הראשונה שהופכת לפעילת הארגון.

על פי הדיווח בעזה, גם היא הועברה לבידוד, וזאת לאחר שביקר אותה עורך דינה. "אנשי שירות בתי הסוהר ביצעו עליה חיפוש משפיל, והאשימו אותה האשמות שווא. לאחר מכן היא הועברה לבידוד", דווח . בחמאס טוענים כי לפחות 17 בכירים בארגון נמצאים בהפרדה.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "שב"ס מבצע העברות של אסירים בין האגפים מעת לעת. איננו מתייחסים להעברות אסירים באופן פרטני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת