משט סיוע? בכיר חמאס על הספינה

אמין אבו רשיד, בכיר בחמאס, בין המשתתפים במשט לעזה. הוא השתתף גם במשט הקודם לעזה וכבר הצהיר בעבר כי הוא מעוניין להתעמת עם חיילי צה"ל. בעבר עמד גם בקשר עם רב המרצחים מבחוח. המארגנים ניסו להסתיר את השתתפותו במשט

בעוד שבשבועות האחרונים מארגני המשט לעזה מצהירים עליו כמשט הומניטארי, יותר ויותר מידע מטריד מתגלה אודותם ועל פעילותם לפני המשט.

היום אנו מפרסמים לראשונה, כי אחד המשתתפים במשט הוא אמין אבו רשיד, בכיר בארגון חמאס. כתבת אתר השמאל ההולנד Joop, חסנה אל מרודי, כתבה באתרה מאמר בו היא מסבירה מדוע אינה מצטרפת למשט, וכך מגלה פרטים חדשים על על נוכחותו החשודה של אבו רשיד.

הכתבת מספרת כי הגיעה לאי קורפו אתמול וביקשה ממארגני המשט לדעת מי המשתתפים, אך המארגנים סירבו לבקשתה לראות את הרשימה, דבר שעורר בה חשדות. היא ציינה כי כלל לא היה ברור מהיכן הגיע המימון לספינה ושלשאלותיה השיבו המארגנים תשובות מעורפלות, זאת למרות שהקרן למען עזה טענה לשקיפות מלאה. על הימצאותו של אבו רשיד בין משתתפי המשט גילתה לגמרי במקרה - היא פשוט ראתה אותו שם.

השתתפותו של אבו רשיד, בן 44, נשמרה בסוד עד הרגע האחרון גם מצוות הספינה עצמו. כשעיתונאי שאל את אבו רשיד על תפקידו השיב: "אני המוח מאחורי המשט". הכתבת חסנה ממשיכה וכותבת כי במשט מסוג זה חייב לשרור אמון מלא בין משתתפיו. עוד היא טוענת, כי ישנם ארגוני סיוע רבים ודרכים להעביר סיוע לפלסטינים שלא באמצעות חמאס.

אבו-רשיד נחשב לאחד ממגייסי הכספים הבכירים של חמאס. על פי דיווחים בעבר, הוא הצהיר על כוונותיו להתעמת עם חיילי צה"ל ועמד בקשר הדוק עם רב המרצחים שחוסל בדובאי, מחמוד אל-מבחוח. רשיד השתתף במשט גם בשנה שעברה, הוא נחקר ומיד שוחרר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת