החיילים שמחו על הפינוי קיבלו חנינה

חמישה מהחיילים שצולמו לובשים חולצות עם כיתוב "גולני נלחמים באויב ולא מגרשים יהודים" קיבלו חנינה מאלוף פיקוד צפון גדי אייזנקוט לאחר שהביעו חרטה על מעשיהם. הם ישוחררו מהכלא

אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט החליט היום להעניק חנינה לחמישה חיילי חטיבת גולני, שלבשו בסיום טקס צבאי חולצות עם הכיתוב "גולני לא מגרש יהודי". כך דווח בגלי צה"ל. לאחר שצולמו עם החולצות, נידונו החיילים לעונשי מאסר.

החמישה, כך לפי הדיווח, הביעו חרטה על מעשיהם וישוחררו מהכלא הצבאי. עוד הוסבר כי התקבלה החלטה לחון אותם מפני שככל הנראה, לא הייתה פרובוקציה מתוכננת, והחיילים טענו כי הוטו על ידי גורמי ימין.

בסיום טקס סיום המסלול פשטו חלק מהלוחמים את מדי הא' וחשפו חולצות שהכינו קודם לכן ועליהן הכיתוב: "גולני נלחמים באויב - ולא מגרשים יהודים". לא רק החיילים החליטו להפגין עמדה. חלק מבני משפחותיהם הצטרפו אף הם למפגן ולבשו את החולצה עם הכיתוב הזהה.

ביום שישי האחרון נשפט חייל אחד נשפט ל-30 ימי מאסר, שני חיילים נשפטו ל-20 ימים בכלא וחייל רביעי נשפט ל-18 ימי מאסר. החיילים המעורבים אמרו כי לא ידעו שמי שצילם אותם מתכוון להפיץ את הצילומים לתקשורת.

מדובר צה"ל נמסר אז בתגובה: "בסיום טקס סיום המסלול פשטו חלק מהלוחמים את מדי הא' וחשפו חולצות שהכינו קודם לכן ועליהן הכיתוב: 'גולני נלחמים באויב - ולא מגרשים יהודים'. "מרגע היוודע המקרה, בוצעו שורה צעדים הכוללים איתור החיילים, תחקיר ותחילת הטיפול המשמעתי. חטיבת גולני מוקיעה אירועים מסוג זה. מדובר באירוע חמור הנוגד את פקודות צה"ל הקובעות באופן ברור וחד משמעי כי חיילים לובשי מדים אינם יכולים להביע עמדות פוליטיות או מחאות פוליטיות כלשהן. עד כה נשפטו ארבעה חיילים ונידונו למחבוש. צה"ל מצפה מחייליו לגלות ערנות ואחריות מינימלית למעשיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת