בועז הרפז נפגש עם המבקר

מבקר המדינה, שחוקר בימים אלה את פרשת מינוי הרמטכ"ל מלפני כשנה, קיבל מידע ממקור מפתיע - בועז הרפז, החשוד שזייף את "מסמך גלנט". עיתון "ידיעות אחרונות" חושף הבוקר כי הרפז נפגש פעמיים עם המבקר וסיפק לו מידע רב אודות בכירים במערכת הביטחון

בועז הרפז. ארכיון (חדשות 2)

פרשת "מסמך גלנט" צפה מחדש: בועז הרפז, שחשוד כי זייף את המסמך, הגיע בשבוע שעבר פעמיים ללשכת מבקר המדינה ושוחח עימו. כתבת "ידיעות אחרונות" טובה צימוקי חושפת הבוקר כי הרפז מסר למבקר מידע רב אודות בכירים במערכת מערכת הביטחון.

בימים אלה חוקר המבקר מיכה לינדנשטראוס את פרשת מינוי הרמטכ"ל, שהחלה לפני כשנה. כשהיה האלוף יואב גלנט מועמד לתפקיד, נחשף מסמך ועליו לוגו של חברת יחסי הציבור "ארד תקשורת", ובו תכנית להריץ את גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. בדיעבד הסתבר כי המסמך זויף על ידי בועז הרפז, מקורב של הרמטכ"ל אשכנזי, ככל הנראה בניסיון לטרפד את מינויו של גלנט.

כל המעורבים בפרשה נחקרו על ידי מבקר המדינה, למעט העד המרכזי, בועז הרפז, שלא ניתן היה לזמנו, משום שלא מילא משרה ציבורית הנתונה לפיקוח המבקר. עם זאת, בשבוע שעבר הגיע הרפז ללשכת המבקר פעמיים, ושוחח עימו שעות ארוכות. על פי הפרסום, מסר הרפז למבקר פרטים רבים על הפרשה, כולל מידע על גורמים שונים במערכת הביטחון.

ייתכן ואשכנזי יזומן למתן עדות נוספת

בעקבות ההתפתחות, גורמים המכירים את מהלך החקירה מעריכים כי מעורבים נוספים בפרשה יזומנו למתן עדות נוספת בפני המבקר על מנת לתת הבהרות. ייתכן שגם הרמטכ"ל הקודם גבי אשכנזי יזומן להעיד, למרות שכבר העיד פעמיים מול המבקר בפרשה.

המבקר בודק בחקירתו שני כיוונים עיקריים. הכיוון הראשון הוא היחס שבין לשכת הרמטכ"ל למשרד הביטחון. הכיוון השני, שעלול להביך מאוד בכירים במערכת הביטחון, הוא אופי קשריו העסקיים של הרפז עם יחידות המבצעים המיוחדים בצה"ל. החשד הוא שהרפז ניצל את קשריו על מנת למכור ליחידות אלה מוצרים במחירים מופקעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת