הרמטכ"ל: "כואב לי שנושא ה'יזכור' תפח כך"

בעיצומה של סערת תפילת ה"יזכור", התנצל הרמטכ"ל בני גנץ בפני המשפחות השכולות שנפגעו מ"תפיחת נושא תפילת ה'יזכור' לממדים גדולים". גנץ חזר על הבטחתו להקים צוות לבדיקת נוסח התפילה והוסיף: "כלום לא השתנה בנוסח. זה קיים כבר 44 שנים"

הרמטכ"ל בני גנץ התייחס הערב לראשונה בפומבי לשינוי בנוסח תפילת ה"יזכור" בצה"ל, כשהביע צער בפני המשפחות השכולות שנפגעו מכך.

"הסוגיה הזו קרובה לליבי ואני מצטער שתפחה לממדים כאלה", אמר הרמטכ"ל בטקס הענקת מגן הוקרה למעסיקים מצטיינים במערך המילואים בקיסריה.

"חשוב לציין כי כלום לא השתנה בנוסח. זה קיים כבר 44 שנים", טען הרמטכ"ל. "עם זאת, מאחר שהמשפחות השכולות קרובות לליבי, הנחיתי על הקמת צוות צה"לי שיבחן את הנוסח הקיים ויביא את המלצתו בפני", הוסיף.

רבנות צה"ל: לאחד את נוסחי ה"יזכור"

בשבוע שעבר הגיע הפולמוס סביב הסוגיה הטעונה באופן טבעי לבכירים בצה"ל, עם המלצה של הרבנות הראשית לצה"ל, בראשות הרב רפי פרץ, לאחד את שני הנוסחים: "יזכור עם ישראל" ו"יזכור אלוקים".

לדברי בכירים ברבנות, לא ייתכן שדווקא ה"יזכור" שנאמר בטקסים הצבאיים יפלג את העם - ולא יאחד אותו. בימים האחרונים מאז הפרסום הראשון בנושא, הגיע לצה"ל גל של פניות בקשר לניסוח, לכאן ולכאן.

מצה"ל נמסר אז בתגובה כי "מעל לארבעה עשורים מעוגן נוסח ה'יזכור' בפקודת המטה הכללי שבעניינה לא נערך כל דיון ולא התקבלה החלטה עד כה".

"בניגוד לפרסומים שהופיעו בימים האחרונים, לא בוצעו שינויים בפקודת המטה הכללי הזו מאז שנת 1967", נמסר עוד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק