גורמי ביטחון: אנשי המשט יתקפו חיילים בלהביורים וגופרית

לפני יציאתם לכיוון רצועת עזה, קיבלו פעילי המשט הנחיה לשפוך את דמם של החיילים שצפוים לעלות על הסיפון - כך אומרים הבוקר גורמים במערכת הביטחון. הפעילים צוידו באמצעים שונים בהם להביורים ושקי גופרית, כדי לגרום לפגיעה מקסימלית בחיילי צה"ל

פעילי המשט לעזה נערכים לנקוט אלימות קשה נגד חיילי צה"ל ואף לנסות לרצוח אותם - זו ההערכה בקרב גורמי ביטחון הבוקר, הערכה שסותרת הערכות קודמות. גילויים חדשים שאומתו בישראל, טוענים כי מדובר ב"משט טרור", ועליו עשרות פעילים שיצטיידו באמצעים אלימים - בהם להביורים ושקים עם חומרים כימיים כמו גופרית, שעלולים לגרום לכוויות  קשות לחיילי צה"ל.

הודות למידע מודיעיני שהגיע למערכת הביטחון ולצה"ל, נחשפים פרטים נוספים על המשט הצפוי להגיע בעוד מספר ימים לחופי עזה. כמה עשרות פעילים, בהם - למרות ההכחשות - גם חברים בארגון חמאס ובארגון הטורקי ה-IHH, מפוזרים בין עשר הספינות, כשבכוונתם לתקוף את חיילי צה"ל במקרה של השתלטות.

על פי הנחייה שהתקבלה מבכירים בארגוני הטרור, הפעילים על הספינות מצויידים בשקי גופרית, חומר כימי שעלול לגרום לפגיעה קשה בחיילים, ובאמצעים נוספים - בהם להביורים. בתקופה האחרונה נערכו שיחות הטפה לחברי המשט, וזאת כדי להבהיר להם כי מטרתם לשפוך דם חיילים, להגיע לפגיעה פיזית ולעימותים אלימים.

בצה"ל נמשכת ההיערכות לקראת הגעת הספינות, ובין היתר פותחו טכניקות חדשות להשתלטות על הפעילים, בהן התזת מים מתותחים, ירי צלפים מהאוויר ועוד. על פי ההערכות, הספינות יגיעו בעוד כשלושה ימים אל חופי יוון ואז יצאו לכיוון הרצועה.

פעילי המשט עצמם מכחישים הבוקר כי יש להם כוונות אלימות כלשהן. דרור פיילר, הישראלי לשעבר שהשתתף גם במשט המרמרה בשנה שעברה, אמר בראיון לגלי צה"ל כי כל המשתתפים חתמו על הסכם ובו התחייבות שלא ליצור מגע עם החיילים או לנהוג באלימות כלשהי.

 על הסיפון: טרוריסטים מוכרים

בהודעת דובר צה"ל שפורסמה אתמול נמסר כי "גורמים רדיקאליים בקרב משתתפי המשט מתדרכים ומצהירים כי בכוונתם לשפוך את דם החיילים. למרות ההצהרות המקדימות, נראה כי פעילי IHH ופעילים ערביים ואיסלאמיים יחברו לספינות שייצאו לכיוון רצועת עזה".

באשר לזהות משתתפי המשט, אמרו בצה"ל כי כמה מהם "מוכרים כבעלי קשרים לחמאס ולאגודות העוסקות במימון טרור, לרבות בקרב הקבוצות המזוהות לכאורה עם מדינות אירופיות". בין היתר, הם מנו רשימת פעילים ובה: אמין אבו ראשד, מראשי ההתארגנות ההולנדית למשט, שהיה בעברו ראש קרן הצדקה של חמאס בהולנד ("אלאסראא'"). היא נסגרה עקב חקירת הרשויות שם בשל מעורבותה במימון טרור.

אדם נוסף שהוזכר שם הוא מוחמד אחמד חאנון, פעיל חמאס העומד בראש קרן הנושאת את השם ABSPP. בדובר צה"ל טענו כי ארגון זה מעורב בהעברת כספים לגורמי טרור. עוד הוזכר, מבלי ששמו צוין, "פעיל שאמור לעלות על הספינה שתוביל הקבוצה הצרפתית ופועל בשירות קרן CBSP. מדובר בקרן צדקה המשויכת לחמאס, דבר המעיד על קשר ישיר של הארגון למימון המשט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת