חשש בצה"ל: פעילי המשט ינסו להרוג חיילים בכימיקלים

הספינות המפליגות לרצועה צפויות לנסות להגיע לחופיה בעוד מספר ימים, וכעת מעריכים במערכת הביטחון כי פעילי המשט ינסו להרוג חיילים. גורמים צבא זיהו על הסיפון פעילי טרור שהצהירו כי בכוונתם "לשפוך דם חיילים"

מארגני המשט לעזה מתכננים לצאת בקרוב לכיוון חופי הרצועה, חרף הקריאות הנחושות אליהם בישראל להימנע מכך. מתמונת המצב שעלתה עד כה, רווחה ההערכה כי רוב הפעילים שיפליגו בספינות יהיו "פעילי שלום" אירופים - אבל הלילה הזהירו גורמים מדיניים מפני חשש שאלה מתכוונים לשאת עמם חומרים כימיים שבכוונתם להפעיל נגד חיילי צה"ל, במקרה שאלו יידרשו להשתלט על כלי השיט.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "גורמים רדיקאליים בקרב משתתפי המשט מתדרכים ומצהירים כי בכוונתם לשפוך את דם החיילים. למרות ההצהרות המקדימות, נראה כי פעילי IHH ופעילים ערביים ואסלאמיים יחברו לספינות שייצאו לכיוון רצועת עזה".

על הסיפון: טרוריסטים מוכרים

העימות על המרמרה, לפני שנה. תמונות שישוב (דו"צ)
באשר לזהות משתתפי המשט, אמרו בצה"ל כי כמה מהם "מוכרים כבעלי קשרים לחמאס ולאגודות העוסקות במימון טרור, לרבות בקרב הקבוצות המזוהות לכאורה עם מדינות אירופיות".

בין היתר, הם מנו רשימת פעילים ובה: אמין אבו ראשד, מראשי ההתארגנות ההולנדית למשט, שהיה בעברו ראש קרן הצדקה של חמאס בהולנד ("אלאסראא'"). היא נסגרה עקב חקירת הרשויות שם בשל מעורבותה במימון טרור.

אדם נוסף שהוזכר שם הוא מוחמד אחמד חאנון, פעיל חמאס העומד בראש קרן הנושאת את השם ABSPP. בדובר צה"ל טענו כי ארגון זה מעורב בהעברת כספים לגורמי טרור.

עוד הוזכר, מבלי ששמו צוין, "פעיל שאמור לעלות על הספינה שתוביל הקבוצה הצרפתית ופועל בשירות קרן CBSP. מדובר בקרן צדקה המשויכת לחמאס, דבר המעיד על קשר ישיר של הארגון למימון המשט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת