הותר לפרסום: נחשפה תשתית טרור שתכננה חטיפה

יותר מ-20 תושבי מזרח ירושלים, נעצרו בחשד להשתייכות לתשתית טרור שתכננה מספר פיגועים וחטיפת חייל. בין החשודים גם מספר פעילים שהיו כלואים בעבר, חלקם מספר פעמים, ושבו לסורם לאחר שחרורם מהכלא

יותר מ-20 חשודים נעצרו. ארכיון (חדשות 2)

הותר היום לפרסום כי השב"כ, בשיתוף עם משטרת ישראל וצה"ל, סיכל בחודשים האחרונים תשתית צבאית של ארגון "החזית העממית" באזור רמאללה, שעסקה בין היתר בתכנון פיגועים וחטיפת חייל.

חברי התשתית, תושבי מזרח ירושלים בעלי תעודות זהות ישראליות, נעצרו לאחר שהחלו בהכנות לביצוע הפיגועים, שכללו גיוס, ורכישת אמצעי לחימה. לדברי גורמים בשב"כ, מעצרם של חברי התשתית מבעוד מועד, מנע שורה של פיגועים.

עד כה נחקרו השב"כ למעלה מ-20 פעילים, שנחשדו בהשתייכות לתשתית הטרור. בין החשודים גם מספר פעילים בעלי עבר צבאי עשיר, שהיו כלואים בעבר, חלקם מספר פעמים, ושבו לסורם לאחר שחרורם מהכלא.

אחד החשודים שנעצר ונלקח לחקירה הוא נאצר אבו חדיר, תושב שועפאט בן 50, המוכר כפעיל בכיר של "החזית העממית", ובעל עבר עשיר של פעילות טרור. בשנת 1981 התפוצץ בידיו מטען חבלה, עת עסק בהכנתו, וכתוצאה מכך הושחתו פניו וידיו. לאחר שחרורו מהכלא, בשנת 1986, המשיך אבו חדיר בפעילותו, ואף נעצר מספר פעמים נוספות על רקע מעורבות בפעילות טרור.

במהלך חקירתו, הודה אבו חדיר כי שימש כאחראי על התשתית הצבאית וכאיש הקשר למפקדה בחו"ל. לדבריו, בפברואר 2011 הוא יצא לירדן ומשם יצר קשר עם בכירי "החזית העממית" בסוריה, במטרה להשיג מימון לפעילות הצבאית של התשתית, וכן סיוע בהוצאת חברי התשתית לאימונים צבאיים בחו"ל. עוד עולה מחקירותיו, כי אבו חדיר הנחה את חברי אחת מחוליות התשתית להשיג אקדחים ומשתיקי קול, ואף קיבל לידיו אקדח, אשר הוסגר במהלך חקירתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק