מחדל אבטחה: שני אזרחים התפרצו לקריה

"רצינו לדבר עם אלוף הפיקוד על הזימון לחקירה" - זה מה שאמרו שני ישראלים שהתפרצו היום לבסיס הקריה ללא אישור, וללא הפרעה של מערך האבטחה. השניים נכנסו לבסיס בת"א לאחר שהיו אמורים להגיע לחקירה במרחב בנימין של המשטרה, מכיוון שנכנסו למוקטעה ברמאללה ללא אישור. את האירוע חשפה כתבת קול ישראל כרמלה מנשה

בסיס הקריה בת"א (חדשות 2)

קומדיה של טעויות מסוכנות במערך האבטחה של בסיס הקריה בת"א. שני אזרחים ישראלים, האחד מנצרת עילית והשני תושב ראשל"צ, נעצרו אתמול על ידי המשטרה לאחר שנכנסו למוקטעה ברמאללה, בחשד להפרת צו האלוף. השניים היו אמורים להגיע היום לחקירה במטה המשטרה במרחב בנימין, אך להם היו תכניות אחרות לגמרי.

כתבת קול ישראל כרמלה מנשה חשפה את האירוע המביך, במהלכו שני הישראלים הגיעו לשער בגין של בסיס הקריה בת"א, ולאחר שבתחילה המאבטחים אסרו עליהם להיכנס עם רכב לשטח הבסיס, הם ניצלו את חוסר עירנותם ובכל זאת נכנסו - למרות שמשרד הביטחון הודיע למערך האבטחה כי השניים אינם מורשים להיכנס.

לאחר מכן, הגיעו השניים אל הלובי של בניין מטכ"ל, הודיעו למאבטחת כי הם בדרכם לאלוף פיקוד המרכז, על מנת לשוחח איתו בנוגע לזימונם לחקירה. למרבה המפתיע זו לא עצרה אותם, ואישרה להם לעלות. בסופו של דבר, עירנותו של רל"ש האלוף מנעה את הפגישה הלא נעימה, והשניים נעצרו על ידי גורמי האבטחה והועברו לחקירת המשטרה.

בתגובה נמסר מדובר צה"ל: "הבוקר נכנס לבסיס הקריה בתל-אביב רכב ובו שני אזרחים ישראלים ללא אישור. השניים הגיעו למשרדים המצויים בקומה הראשונה של בניין המטכ"ל. שם, עוררו השניים את חשדו של קצין בדרגת רב-סרן שעצר אותם והעבירם לכוחות האבטחה של בסיס מטכ"ל. לאחר תחקיר קצר במקום, הועברו השניים לטיפול משטרת ישראל ועוכבו לחקירה. הנושא מתוחקר בידי הגורמים האמונים על אבטחת הבסיס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת