ברק למארגני המשט: האחריות עליכם

שר הביטחון התייחס היום בישיבת סיעת העצמאות בכנסת למשט שעתיד לצאת בימים הקרובים לעזה. "נזהיר אותם מראש, נסביר, נאפשר ונמנע כל סוג של חיכוך. המשט לא יכול לעבור לעזה", אמר ברק. "במידה ובכל זאת ייצא נזק כלשהו – האחריות היא על משתתפי המשט ומארגניו"

שר הביטחון אהוד ברק שב וקורא היום למארגני המשט לעזה שלא להגיע לרצועת עזה ולמסור את הסחורות בנמלי ישראל או בנמל אל-עריש. "אין בעיה להעביר את הסחורות של המשט דרך הנמלים, ובמידת הצורך גם דרך אל-עריש", אמר היום השר ברק בישיבת סיעת העצמאות בכנסת. "אנחנו קוראים למארגני המשט ולמשתתפיו, וכן לממשלות שמנמליהן יוצאות הספינות - להפסיק את הפרובוקציות ולא לתת לה יד".

"נתתי הנחיה לצה"ל ולקבינט הנחייה לעצור את כלי השייט במידה והוא ינסה להגיע", אמר שר הביטחון. "נזהיר אותם מראש, נסביר, נאפשר ונמנע כל סוג של חיכוך. המשט לא יכול לעבור לעזה, ולפיכך אנו קוראים לגורמים לבטל אותו ובמידה ובכל זאת ייצא נזק כלשהו - האחריות היא על משתתפי המשט ומארגניו".

שר הביטחון התייחס גם ליום השנה החמישי לחטיפתו של החייל גלעד שליט. "הבעיה העיקרית בעזה היא המשך כליאתו של גלעד, והעובדה שהם ממשיכים לצבור שם עוד רקטות המאיימות על החלק הדרומי של מדינת ישראל", אמר ברק. "אני חוזר וקורא לכולנו לגלות ברגעים הקשים האלה גם סולידריות וגם אחריות. אני משוכנע שאין מקום לחלק אותנו - לא את הציבור ולא את הנהגת המדינה, לכאלה שהיו רוצים לראות את גלעד בבית ולכאלה שלא".

"כולנו רוצים לראות את גלעד"

"כולנו רוצים לראות אותו, כולנו היינו שמחים מאוד לראות את אביבה, נועם והמשפחה מחבקים את גלעד בחזרה", אמר ברק. "אמרתי יותר מפעם אחת - אנחנו חייבים ואחראים, אנחנו אלו שהיינו אחראיים על צה"ל שנושאים באחריות הכוללת לצה"ל כולו ורואים כחובה עליונה שלנו להביא להחזרתו של גלעד שליט. כל מהלך ראוי ואפשרי - אבל לא בכל מחיר".

השר ברק העניק התייחסות גם לתרגיל האירני שנפתח היום. "בתרגיל מנסים בין היתר טילי קרקע-קרקע שמכסים חלקים נרחבים במזרח התיכון ובאסיה המרכזית", אמר ברק. "האירנים ממשיכים גם בפיתוחם של טילים ארוכי טווח יותר. הם ממשיכים לבנות יכולות התקפיות שמעידות על כוונותיהם ארוכות הטווח ובתכנית הגרעין שלהם. אנחנו עוקבים בדריכות בעיניים פתוחות אחר התרגיל הזה ואחר משמעויותיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת