נתניהו על גלעד שליט: "אל תדאגו, הוא יגיע"

במהלך סיור שערך עם שרי הממשלה בים המלח, התייחס היום במקרה ראש הממשלה בנימין נתניהו למגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. נתניהו חיפש את השר גלעד ארדן ושאל "היכן גלעד?" והעיתונאים ניצלו זאת ושאלו אותו "איפה גלעד באמת". רה"מ לא התבלבל, והשיב: "הוא יגיע... הוא יגיע"

רגע של הומור מצד ראש הממשלה או התייחסות רצינית למו"מ לשחרור גלעד שליט? ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר היום כי החייל החטוף, שבסוף השבוע מלאו חמש שנים לנפילתו בשבי החמאס, ישוב למשפחתו ולביתו. "אל תדאגו, גלעד יגיע", אמר נתניהו במהלך סיור שערך בים המלח.

בעוד רה"מ והשרים נערכו לצילום משותף על שפת ים המלח, הבחין נתניהו לפתע שהשר להגנת הסביבה גלעד ארדן נעלם. "איפה גלעד?", שאל נתניהו, בהתכוונו לשר ארדן. אלא שהעיתונאים מיד הגיבו ושאלו את רה"מ: "איפה גלעד באמת?", כשהכוונה ברורה - לגלעד שליט. נתניהו השיב: "אל תדאגו, הוא יגיע... הוא יגיע".

אתמול אמר ראש הממשלה כי החמאס לא השיב להצעת המתווך הגרמני בעסקה, ובחמאס אישרו הבוקר כי אכן התקבלה הצעה מהמתווך הגרמני בעסקת שליט. סגן יו"ר הלשכה המדינית של הארגון, מוסא אבו מרזוק, היושב בדמשק, אומר הבוקר לעיתון "אל-חייאת" הלונדוני כי חמאס דחה את ההצעה ה"לא הוגנת", לדבריו, שהביא עמו המתווך הגרמני בעסקת האסירים.

לדבריו של אבו מרזוק, המתווך קיבל את העמדה הישראלית, אותה כינה "קיצונית ולא הוגנת". "קיצוניותה של ממשלת נתניהו היא דבר צפוי מממשלה ימנית קיצונית, אך העובדה שהמתווך הגרמני אימץ את העמדה הזאת - זה דבר לא מקובל", אמר אבו מרזוק לעיתון. "אין סיכוי שהמתווך הגרמני ישוב, משום שהוא לא מבצע את תפקידו ונכשל במשימתו. כולנו ציפינו ממנו שיציג עמדות הוגנות ולא קיצוניות, ובמקום שידחוף לצמצום דרישותיה של ממשלת ישראל, הוא קיבל את תנאיה".

המחלוקת מקשה על העסקה

"העניין הועבר לאחרונה לטיפולה של מצרים", ציין אבו מרזוק. "חמאס מעוניין בהצלחת העסקה ושחרור האסירים הפלסטינים, אך רק במסגרת עסקה לאומית ומכובדת".

דבריו של אבו מרזוק הבוקר מהווים הוכחה נוספת ל"גרסאות הסותרות" היוצאות בימים האחרונים מהנהגת הארגון בכל הנוגע להתנהלות ולמגעים בעסקה. רק אתמול פורסם בהודעה רשמית מטעם החמאס בעזה כי הארגון כלל לא דחה את הצעת המתווך הגרמני, וכי "ראש הממשלה נתניהו משקר" - בהתייחס להודעתו של נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

בירושלים טוענים כי המחלוקת בתוך החמאס, גם ובעיקר בכל הנוגע לניהול המגעים בעסקה, מהווה מכשול עיקרי בהשלמתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת