השליח שהותקף משחזר: "עוד 2 דקות לא הייתי נשאר בחיים"

ניר נחשון בסך הכל ניסה לקצר את הדרך למעלה אדומים, אך נכנס בטעות לכפר עיסאוויה שבמזרח ירושלים. לאחר שהותקף על ידי עשרות צעירים זועמים הוא חולץ ע"י המוכתר של הכפר וניצל בנס. "הם שברו את כל החלונות, פתחו את הדלתות והתחילו להרביץ לי בתוך הרכב", הוא משחזר, "אני לא מאמין שזה קרה לי"

בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים שוכב ניר נחשון כשהוא עטוף תחבושות, ומתקשה עדיין לעכל את רגעי האימה שעברו עליו אתמול, לאחר שהותקף על ידי המון זועם בכפר עיסאוויה, וחולץ על ידי המוכתר של הכפר. "אם הייתי נשאר שם עוד שתי דקות - לא הייתי בחיים עכשיו", מספר נחשון.

"לכאורה זה היה יום רגיל, עד 10 דקות לפני שהגעתי הביתה", סיפר נחשון, שליח של חברה מסחרית, על השתלשלות האירועים בריאיון לגלי צה"ל. "נסעתי לכיוון מעלה אדומים, וחשבתי לקצר את דרך בי"ח הדסה הר הצופים. עשיתי טעות בכיוון, לקחתי פנייה לא נכונה ומצאתי את עצמי מוקף בעשרות אנשים שזרקו עליי אבנים ובלוקים, אלות ומוטות ברזל מכל הכיוונים".

"זה התחיל בילד אחד, נראה לי בן 11, שצעק "יהודי, יהודי"", מוסיף נחשון. "לא חשבתי שזה מקום עוין, אבל תוך שניות הגיעו עשרות אנשים בכל הגילאים. הם היכו ברכב מבחוץ, שברו את כל החלונות, פתחו את הדלתות והתחילו להרביץ לי בתוך הרכב. בעיטות מצד אחד ובלוקים מצד שני".  

"בסוף, אחרי דקות ארוכות, תושב אחד - צדיק אחד בסדום - אמר לי להוריד את חגורת הבטיחות ולבוא איתו", אומר השליח. "היססתי, אבל אם הייתי נשאר שם עוד שתי דקות - לא הייתי נשאר בחיים. הוא לקח אותי לבית שלו, שם הוא נתן לי מים ושטף לי את הפנים, הייתי מלא דם. אחרי כמה דקות הוא אמר: 'בוא נלך מפה מהר לפני שהמהומה תגיע'".

נחשון מוסיף ומספר: "הוא אמר: 'אין סיכוי שהמשטרה תגיע לפה'. לא האמנתי למה שאני שומע. הוא ועוד כמה חברים שלו הכניסו אותי לרכב והסיעו אותי את הכמה מטרים שטעיתי בדרך. נפגעתי בכל חלקי הגוף - ברגליים, בגב, בצלעות, שתי פגיעות בראש. אני לא מאמין שזה קרה לי. אני רוצה להודות לחבר'ה האלה שהוציאו אותי משם, בלעדיהם לא הייתי חי".

"זה מזל שלנו ושלו שהוא נשאר בחיים"

נחשון, שהיה אמור להגיע לאחת השכונות בירושלים נכנס בשוגג לכפר עיסאוויה, והותקף על ידי עשרות צעירים שהבעירו את מכוניתו. רק במזל הוא חולץ במצב קל-בינוני, ופונה לקבלת טיפול בבית החולים.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי זמן קצר לאחר שנכנס לשטח הכפר, הקיפו את נחשון עשרות צעירים והחלו לרגום את רכבו באבנים וסלעים. לאחר שניפצו את כל שמשות הרכב, הצעירים הוציאו אותו מהמכונית והחלו להכות אותו בכל חלקי גופו. אחד מהתוקפים אף השליך בקבוק תבערה לרכב, ואחד ממושביו עלה באש. מי שמנע אסון כבד היה מוכתר הכפר, ששם לב למתרחש ומיהר יחד עם בניו לחלץ אותו מידי הצעירים המשולהבים. בעזרת כוח מג"ב שהוזעק למקום פונה נחשון לבית החולים הדסה עין כרם לקבלת טיפול רפואי.

"זה מזל שלנו ומזל שלו שהוא נשאר בחיים", אמר המוכתר דרוויש דרוויש. "אנחנו נגד כל האלימות בשני העמים. אנחנו חייבים בשני העמים לקום ולהגיד - די לאלימות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק