אסירי חמאס פותחים הבוקר בשביתת רעב - אך אכלו את ארוחת הבוקר

במחאה על פגיעה בתנאי הכליאה שלהם, פותחים אסירי החמאס בשביתת רעב בת יום אחד. כחלק מהשביתה יסרבו האסירים להכניס לתאים שבהם הם כלואים את ארוחותיהם. בשירות בתי הסוהר לא מכירים במהלך כשביתת רעב, אך מתכוונים לתגבר את האבטחה בבתי הכלא שבהם כלואים האסירים הפלסטינים. בינתיים: כל האסירים אכלו את ארוחת הבוקר

מוחים על התנאים. אסירים ביטחוניים בישראל (AP)

אסירי חמאס בבתי הכלא בישראל הכריזו אמנם שהיום יקיימו שביתת רעב ל-24 שעות, אולם בינתיים כל האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל קיבלו ואף אכלו את ארוחת הבוקר.

שביתת הרעב הוכרזה במחאה על ההחרפה בתנאי כליאתם של אסירי חמאס, שעליה הודיע לאחרונה ראש הממשלה בנימין נתניהו במטרה להפעיל לחץ על החמאס להביא לשחרורו של גלעד שליט.

לטענת אסירי חמאס, מאז ההחלטה הועברו רבים ממנהיגיה לתאים מבודדים. עוד עולה מהודעת הארגון כי תנאים נוספים שהיו נהוגים עד כה הופסקו. במשרד לענייני אסירים בחמאס קראו לאסירים להיאזר בסבלנות ואמרו כי בכוונתם להתבצר בעמדתם לשחרור אסירים בתמורה לשליט.

בשירות בתי הסוהר נערכו מבעוד מועד לשביתת האסירים הפלסטינים. ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי כבר אתמול הוצאו שבעה אסירים, המזוהים כמנהיגי הכלואים, מתוך האגפים בבתי הכלא השונים ברחבי הארץ והועברו לבידוד תוך ניתוקם מיתר האסירים הביטחוניים. בנוסף, הוחלט לתגבר כבר משעות הבוקר את אבטחת בתי הכלא שבהם שוהים אסירים ביטחוניים.

בשב"ס לא מתרגשים משביתת הרעב

בצמרת השב"כ נערכה אתמול הערכת מצב לגבי הצהרת האסירים על צעדי מחאה של יום אחד. לפי גורמים בשירות הארגון, האסירים מתכוונים להחזיר את ארוחותיהם, אך בשירות בתי הסוהר לא מתייחסים להצהרת האסירים כשביתת רעב.

אמש פורסם כי מי שטרפד את ההצעה האחרונה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט הוא ארגון האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל.

על פי הפרסומים, קיבלה ישראל את הצעת המתווך הגרמני לשחרור כ-970 אסירים לשטחים, תוך כדי השארת האסירים הכבדים בישראל, אך למרות שהצעה זו אושרה על ידי חמאס, גם בעזה וגם בדמשק - כשהועברה ההצעה לארגון אסירי חמאס בכלא הישראלי, הוא החליט לדחות אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת