נערכים למשט: ישראל לפעילים - "תעגנו באשדוד"

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני נפגשו הערב וסיכמו על דרך הפעולה מול המשט הקרוב לעזה, שכבר החל עם ספינה ראשונה שיצאה מצרפת. השרים קבעו כי יש להציע לפעילים לעגון באשדוד ומשם יועבר הציוד לעזה. "אם ימשיכו, זו תהיה פרובוקציה וההנחיות לצה"ל יהיו לעצור זאת", הוחלט

ה"מרמרה". הפעם לא משתתפת (חדשות 2)

הספינה הראשונה של המשט לעזה כבר יצאה לדרך, והערב מציעה ישראל לפעילים הזרים "הצעת פשרה" - לשוט מראש לאשדוד ומשם להעביר את הציוד הרב שעל הספינות לרצועת עזה. כך סיכמו שרי הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנסו הערב בהתרעה קצרה, לדון במשט.

עוד לפי ההחלטה, אם הפעילים ימשיכו בדרכם לעזה ולא יקבלו את ההצעה, הדבר יוגדר "פרובוקציה" וההנחיות לצה"ל יהיו לעצור זאת.

מוקדם יותר היום דיווחו פעילים המתכננים לצאת ביומיים הקרובים לעזה מיוון את ישראל בניסיון לפגוע במשט, אך הבטיחו כי הדבר לא יבלום את התכניות לצאת לרצועה. "ישראל מנסה לחבל במנוע של אחת הספינות במשט לעזה", האשימו כמה מהמשתתפים במשט. "הספינה נמצאת באחד מנמלי יוון. אנשי מוסד קשורים לעניין". לדבריהם, "הכיבוש הישראלי נמצא בבלבול נוכח ניסיונותיו לשבש את יציאת המשט, שמטרתו לשבור את המצור הימי על רצועת עזה הנצורה מזה חמש שנים".

"מחוייבים לאי-אלימות"

על פי הדיווח הבוקר בסוכנויות הידיעות הפלסטיניות, הספינה בה נעשה "ניסיון החבלה" שייכת לאחת ממדינות אירופה, ומאז ה"ניסיון", לדברי הפעילים, הם החלו לאבטח אותה. "המשט ייצא מיוון ביום שלישי הקרוב, למרות האיומים של ישראל ובנות בריתה במערב", הבטיחו הפעילים.

אמש הפליגה מצרפת ספינה ראשונה ועליה שישה נוסעים לכיוון רצועת עזה. מארגני המשט הודיעו כי הם "מחוייבים שלא לנקוט באלימות" וכי הם מביאים עמם כ-3,000 טון של סיוע הומניטרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת