פירוק הגדר בבילעין: כך זה נראה

בבילעין החלו העבודות לשינוי תוואי גדר המערכת, בעקבות החלטת בג"ץ בנושא שהתקבלה לפני 3 שנים וחצי. למרות השטח שיוחזר לאנשי הכפר הם טוענים: נגזלו מאיתנו עוד 1,350 דונמים. התושבים והפעילים מבטיחים להמשיך להפגין

כמעט שלוש שנים וחצי חלפו מאז שבג"ץ קבע תוואי חדש לגדר באזור הכפר בילעין, אך העבודות בשטח מתחילות רק היום, אחרי שנים של הפגנות ועימותים.

עד סוף השבוע הקרוב צפויה להסתיים העבודות לשינוי תוואי הגדר, כשעלותן תגיע ללא פחות מ-31 מיליון שקלים. הצבת הגדר המחודשת תחזיר לאנשי הכפר בילעין לא מעט דונמים שהועברו לשטח ישראל, אך מצידם - המאבק עדיין לא הסתיים.

לטענת אנשי הכפר, גם לאחר שינוי התוואי יישארו 1,350 דונמים ששייכים להם בצד הישראלי וישמשו את ההתנחלות מודיעין עילית. לדברי תושבי בילעין ופעילי השמאל, המאבק להשבת האדמות יימשך, עד שהגדר תוחזר לתוואי המקורי.

מח"ט בנימין, אל"מ סער צור התייחס היום לפעילות באזור בילעין ואמר: "יש כאן הרבה מאוד כסף שמעורב. לדעתי זה מזמן כבר לא עניין פוליטי מדיני". התבטאות זאת מצטרפת להאשמות של אנשי צבא לעבר פעילים המפגינים כל יום שישי באזור בילעין, לפיהן הם מקבלים כסף ממפלגות וגורמים פלסטינים כדי שיפגינו. המפגינים מצידם טוענים כי "לא היה ולא נברא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק