מאסר ל-4 חיילים נוספים שמחו על פינוי מאחזים

ארבעה חיילים נוספים שהופיעו בחמישי לטקס סיום מסלול עם חולצות "גולני נלחמים באויב ולא מגרשים יהודים" ייכנסו לכלא - כך החליט מפקד החטיבה אופק בוכריס. 4 חיילים אחרים נשפטו ביום שישי. דובר צה"ל בתגובה: הם יכולים להגיש ערעור לאלוף פיקוד צפון

ארבעה חיילים נוספים מגדוד 13 של גולני נשפטו היום על ידי מח"ט גולני אופק בוכריס, ונידונו ל-10 עד 18 ימי מחבוש. מדובר צה"ל נמסר כי החיילים, כמו גם אלו שנשפטו ביום שישי, יכולים להגיש בקשות חנינה לאלוף פיקוד צפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ביום שישי האחרון נשפטו ארבעה חיילים אחרים מהגדוד לאחר שהביעו אמש את מחאתם נגד מדיניות אפשרית של פינוי יישובים ומאחזים. המח"ט שפט אותם לתקופות של עד 30 ימי מאסר.

בסיום טקס סיום המסלול פשטו חלק מהלוחמים את מדי הא' וחשפו חולצות שהכינו קודם לכן ועליהן הכיתוב: "גולני נלחמים באויב - ולא מגרשים יהודים". לא רק החיילים החליטו להפגין עמדה. חלק מבני משפחותיהם הצטרפו אף הם למפגן ולבשו את החולצה עם הכיתוב הזהה.

ביום שישי נשפט חייל אחד נשפט ל-30 ימי מאסר, שני חיילים נשפטו ל-20 ימים בכלא וחייל רביעי נשפט ל-18 ימי מאסר. שאר המעורבים בפרשה יישפטו בתחילת השבוע הבא. החיילים המעורבים אמרו כי לא ידעו שמי שצילם אותם מתכוון להפיץ את הצילומים לתקשורת.

במטה חומש הביעו סיפוק מהצעד: "אנחנו מברכים את גולני שנתברכה בחיילים שנלחמים באויבים ולא ביהודים". 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בסיום טקס סיום המסלול פשטו חלק מהלוחמים את מדי הא' וחשפו חולצות שהכינו קודם לכן ועליהן הכיתוב: 'גולני נלחמים באויב - ולא מגרשים יהודים'. "מרגע היוודע המקרה, בוצעו שורה צעדים הכוללים איתור החיילים, תחקיר ותחילת הטיפול המשמעתי. חטיבת גולני מוקיעה אירועים מסוג זה. מדובר באירוע חמור הנוגד את פקודות צה"ל הקובעות באופן ברור וחד משמעי כי חיילים לובשי מדים אינם יכולים להביע עמדות פוליטיות או מחאות פוליטיות כלשהן. עד כה נשפטו ארבעה חיילים ונידונו למחבוש. צה"ל מצפה מחייליו לגלות ערנות ואחריות מינימלית למעשיהם"